Suzish boʻyicha Oʻzbekiston ochiq chempionati JChga yoʻllanma beradi
17-22-aprel kunlari poytaxtimizda suzish boʻyicha mamlakat ochiq chempionati boʻlib oʻtadi. Oʻzbekiston suzish federatsiyasining maʼlum qilishicha, mazkur musobaqa joriy yilning 14-30-iyul kunlari Yaponiyaning Fukuoka shahrida boʻlib oʻtadigan jahon chempionatiga saralash bosqichi vazifasini oʻtab beradi.
Reglamentga koʻra, musobaqada sportchilar oʻsmirlar (2006-2007-yillar) va kattalar (2005 va undan katta) toifasiga boʻlingan holda medallar uchun kurash olib borishadi. Bahslar davomida jahon chempionatining normativini bajargan sportchilar boʻlajak dunyo birinchiligida ishtirok etish huquqiga ega boʻlishadi. Ayni paytda terma jamoa vakillari Respublika Olimpiya va Paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazida oʻquv-mashgʻulot yigʻinini olib borishmoqda.

На Открытом первенстве республики будут разыграны путёвки ЧМ
С 17 по 22 апреля в столице пройдёт Открытый чемпионат Узбекистана по плаванию. По информации Федерация плавания страны соревнования станут отборочным этапом к первенству планеты, который состоится в японском городе Фукуока с 14 по 30 июля текущего года.
Согласно регламенту, в состязаниях атлеты будут бороться за медали в двух возрастных группах: юниоры (2006-2007 гг.) и взрослые (2005 г. и старше). Спортсмены, выполнившие в ходе соревнований норматив чемпионата мира, смогут принять участие в предстоящем первенстве планеты. В настоящее время представители сборной проводят учебно-тренировочные сборы в Республиканском центре подготовки по Олимпийским и Паралимпийским видам спорта.