Milliy Olimpiya qo'mitasi hamkasblari bilan doimo aloqada bo'lish uchun onlayn uchrashuvlarni o'tkazishda davom etmoqda.
9-marotaba Zoom platformasidan foydalanib, bizni qiziqtirgan mavzularni muhokama qilyapmiz, yangi qiziqarli ma'lumotlarni baham ko'rib, bir-birimizdan zavqlanyapmiz.
Ushbu uchrashuv davomida MOQ Olimpiya sport turlari faoliyatini koordinasiya qilish departamenti bosh mutaxassisi B. Ibragimov olimpiyachilarni tayyorlash va tanlab olishning xitoycha tizimi bilan tanishtirdi.
Keyin Milliy Olimpiya qo'mitasi bosh kotibi o.O. Kasimov hamkasblar bilan birgalikda Xitoy sporti bilan bog'liq, shuningdek, ushbu tizimni sportimizda qo'llash imkoniyatlarini batafsil muhokama qildi.
Uchrashuv yakunida MOQning Sirdaryo viloyati vakili Ravshan Sattarov o'z mehnat faoliyati bilan bog'liq xotiralarni so'zlab berdi.
Milliy Olimpiya qo'mitasi barcha jamoalarni hamjihat va birdam bo'lishga chaqiradi, bir-biringizni unutmagan holda, yodda tutingki, hatto masofadan turib ham barchamiz hamkasb va do'st bo'lib qolamiz!

The National Olympic Committee continues to hold online meetings in order to always stay in touch with their colleagues.
For the 9th time now, using the Zoom platform, we discuss the issues that interest us, share new interesting information and just enjoy each other.
At this meeting, the chief specialist of the Department of Coordination of Olympic Sports of the NOC B. Ibragimov introduced his colleagues to the system of training of Chinese Olympic athletes and their selection.
Then the General Secretary of the National Olympic Committee, O. O. Kasimov, together with the rest of the staff, discussed in detail the issues of interest related to sports in China, as well as the possibility of using this structure in our country.
And at the end of the meeting, the representative of the NOC in the Syrdarya region, Ravshan Sattarov, shared with all the memories associated with his work.
The National Olympic Committee calls on all teams to remain united, do not forget to call each other, remember that even with remote access, we all remain colleagues and friends!