Dilnoza Rahmatovani tabriklaymiz!
Bugun kanoeda eshkak eshish boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi Dilnoza Rahmatova tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Rahmatova Dilnoza Bakir qizi 1998-yil 7-fevral kuni Toshkent viloyatida tugʻilgan. Chirchiq Olimpiya zaxiralari kolleji tarbiyalanuvchisi.
2018-yil Indoneziyada oʻtgan Osiyo oʻyinlarida kanoeda eshkak eshish boʻyicha juftlik bahslarida Nilufar Zokirova bilan kumush (500 metr), yakkalik poygasida esa (200 metr) bronza medali sohibi boʻldi. Yoshlar oʻrtasida jahon chempioni.
2019-yil avgustda Vengriyaning Seged shahrida oʻtgan jahon chempionatida 200 metr masofaga kechgan juftlik bahslarida Nilufar Zokirova bilan bronza medaliga ega chiqdi. Tokio-2020 Olimpiya oʻyinlarida yakkalik va juftlik dasturlarida ishtirok etdi.
Dilnoza “Milliy sport mukofoti-2019” tanlovida “Yilning eng yaxshi ayol sportchisi” nomiga sazovor boʻlgan. Shuningdek, sportchimiz Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti laureati, “Kelajak bunyodkori” medali sohibasi hisoblanadi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Dilnoza Rahmatovani tavallud kuni bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan gʻalabalar tilab qoladi.

Поздравляем Дилнозу Рахматову!
Сегодня представительница сборной Узбекистана по гребле на каноэ Дилноза Рахматова отмечает свой День рождения.
Рахматова Дилноза Бакир кизи родилась 7 февраля 1998 года в Ташкентской области. Воспитанница Чирчикского колледжа Олимпийского резерва.
На Азиатских играх 2018 года в Индонезии в каноэ-двойке с Нилуфар Закировой завоевала серебро (500 метров), а в одиночке-бронзу (200 метров). Чемпионка мира среди молодёжи.
В августе 2019 года на первенстве планеты в венгерском Сегеде удостоилась бронзовой награды в парном заплыве на дистанции 200 метров вместе с Нилуфар Закировой. На Олимпийских играх Токио-2020 выступала в одиночной и парной программах.
Дилноза была удостоена звания "Лучшая спортсменка года" на "Национальной спортивной премии-2019". Также спортсменка является лауреатом Государственной премии имени Зульфии, награждена медалью “Келажак бунёдкори”.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинницу с Днём рождения, желает ей всех благ и больших побед.