Sablyachi yigitlarimiz Jahon kubogida ikkinchi boʻlishdi
Bolgariyaning Plovdiv shahrida qilichbozlikning sablya yoʻnalishi boʻyicha yoshlar oʻrtasida Jahon kubogining navbatdagi bosqichi boʻlib oʻtdi. Unda muvaffaqiyatli ishtirok etgan Oʻzbekiston terma jamoasi musobaqa yakuniga koʻra jahon reytingida ikkinchi oʻringa koʻtarilib oldi.
Yigitlarimiz jamoaviy dasturning saralash bosqichlarida Buyuk Britaniya, Ruminiya, yarim finalda Misr termasini magʻlubiyatga uchratdi. Murosasiz kechgan final bellashuvida Fransiya termasiga 42:45 hisobida imkoniyatni boy berib qoʻyishdi va kumush medal bilan taqdirlandilar.
Qizlarimiz kuchli sakkizlikdan joy olishdi. Yigitlarimizning mazkur natijasi jahon reytingi uchun jamoamizga 52 ochko taqdim etdi. Bu esa musobaqadan soʻng ikkinchi oʻringa koʻtarilib olishimizni taʼminlamoqda.

Узбекские саблисты стали вторыми на Кубке мира и поднялись на вторую строчку в мировом рейтинге
В Пловдиве (Болгария) прошёл очередной этап молодёжного Кубка мира по фехтованию на саблях. Состязания прошли в захватывающей борьбе.
В отборочных этапах командной программы узбекские саблисты обыграли представителей Великобритании, Румынии, в полуфинале-сборную Египта. В финальной встрече наши соотечественники уступили дружине Франции со счётом 42:45 и завоевали серебряные медали.
Этот результат ребят нашей сборной принёс команде 52 очка для мирового рейтинга. А это в свою очередь, позволило отечественной команде подняться на второе место. Что касается женской части турнира, то представительницы сборной Узбекистана завершили состязания в восьмёрке лучших.