Onlayn mashg'ulot: O'zbekiston qilichbozlik federasiyasi
Bugun sizlarga O'zbekiston qilichbozlik federasiyasi va Milliy Olimpiya qo'mitasining birgalikdagi mashg'ulotidan videohisobotni taqdim etamiz.
Mashg'ulotni sportchi A.Sobirov chigalyozdi mashqlari bilan boshlab berdi. Birozdan so'ng Milliy Olimpiya qo'mitasi prezidenti Shaabduraxmonov R.M. sportchilar safiga qo'shildi. U barcha sportchi va murabbiylarga hozirgi murakkab vaziyatda ham shug'ullanishni tashlab qo'ymagani uchun minnatdorchilik bildirdi va tez orada xavfsizlik choralariga rioya qilgan holda odatdagi sharoitda mashg'ulotlarni qayta tiklash rejalashtirilayotganligini aytdi. Shundan so'ng chigalyozdi mashqlari davom ettirildi.
Keyin mashg'ulotni davom ettirish "estafetasi" sablya bo'yicha murabbiy Martin Kamadjievga topshirildi. Mashg'ulotning ushbu qismida sportchilar qilichbozlik ko'nikmalarini yuqori darajada namoyon etishdi.
Mashqlar yakuniy bosqichini sablya bo'yicha murabbiy V. Nazlimov olib bordi. U ba'zi mashqlarni yanada faol shaklda bajarish kerakligini ko'rsatib, salomatlik uchun foydali bo'ladigan ba'zi mashg'ulotlar haqida aytib berdi.

Онлайн-тренировка: Федерация фехтования Узбекистана
Сегодня мы представляем вам видео отчет с совместной тренировки Федерации фехтования Узбекистана и Национального олимпийского комитета.
Начало встречи взял под руководство спортсмен А.Собиров, который провел разминочную часть.
Чуть позже к спортсменам присоединился Президент Национального олимпийского комитета Шаабдурахмонов Р.М. Он выразил благодарность всем спортсменам и тренерам за труд в сложившейся нелегкой ситуации и рассказал о том, что вскоре планируется возобновить тренировки спортсменов в привычных условиях с соблюдением всех мер безопасности.
После этого разминочная часть была продолжена.
Затем тренерскую «эстафету» перенял тренер по сабле Мартин Камаджиев, продолживший занятия. В данной части тренировки спортсмены оттачивали свои фехтовальные навыки.
Завершающий этап тренировки проходил под руководством старшего тренера по сабле В. Назлимова, который показал, что некоторые упражнения следует выполнять в более активной форме, а также поделился секретами, позволяющими проводить тренировку с большей пользой для здоровья спортсменов.