Chilonzordagi fuqarolar bilan sayyor qabul o‘tkazildi
Yoshlar siyosati va sport vazirligi, Milliy Olimpiya qo‘mitasi, Yoshlar ishlari agentligi mutasaddilaridan tuzilgan Respublika ishchi guruhi hududlardagi o‘rganish ishlarini yakunlamoqda. Toshkent shahridagi vaziyat tahlil qilingach, rasmiylar bilan sayyor qabullar tashkil etilyapti. Ana shunday qabullardan biri Chilonzor tumanida joylashgan Respublika Olimpiya va Paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazida o‘tdi.
Tadbirda MOQ raisi o‘rinbosari Sherzod Tashmatov, ushbu muassasa direktori Abror Mamadaliyev, Yoshlar siyosati va sport vazirligining Toshkent shahar boshqarmasi boshlig‘i Akbar Vakilov va tumanda istiqomat qilayotgan fuqarolar ishtirok etishdi.
Qabul davomida fuqarolar mahalla va sektorlardagi sport infratuzilmasini mustahkamlash, yoshlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish, sharoitlarni yanada yaxshilash bo‘yicha takliflarini bildirishdi. Shuningdek, joylardagi mavjud muammolar o‘rtaga tashlanib, ularga birgalikda yechim izlandi. Tadbir yakunida belgilab olingan masalalar yuzasidan xodimlarga kerakli topshiriqlar berildi. Yo‘nalishlar va mavzular bo‘yicha mas’ullar biriktirildi.

В Чиланзарском районе состоялся выездной приём граждан
Должностные лица Министерства молодёжной политики и спорта, Национального Олимпийского комитета, Агентства по делам молодёжи, завершают работу изучения в регионах. После анализа ситуации в городе Ташкенте организовываются выездные приёмы с официальными лицами. Один из них прошёл в Республиканском центре подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта, расположенном в Чиланзарском районе.
В мероприятии приняли участие заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов, директор этого учреждения Аброр Мамадалиев, начальник Ташкентского городского управления Министерства молодёжной политики и спорта Акбар Вакилов и жители района.
В ходе встречи граждане дали свои предложения по укреплению спортивной инфраструктуры в микрорайонах и секторах, содержательному досугу молодёжи, дальнейшему улучшению условий. Существующие проблемы на местах также были обсуждены и рассмотрены совместно. По итогам мероприятия были прикреплены