Farg‘onadagi sayyor qabulda muammolarga yechim topildi
Hududlardagi sport infratuzilmalarini o‘rganish ishlari davom etmoqda. Respublika ishchi guruhi bilan xizmat safarida bo‘lib turgan O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov Farg‘ona Olimpiya va Paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazida bo‘ldi. Unda sport sohasidagi takliflar yuzasidan sayyor qabul o‘tkazildi. Qabul davomida hududdagi mavjud muammolar o‘rganildi.
Qayd etish joiz, Farg‘ona Respublikamizning aholisi ko‘p va zich joylashgan shaharlaridan biri hisoblanadi. Yig‘ilishda mazkur jihatga ham ahamiyat berish, sport va vorkaut maydonlardan unumli foydalanish, yoshlarning bu boradagi taklif va istaklarini o‘rganish bo‘yicha ham topshiriq berildi.
Yig‘ilishda sport maktablari va ixtisoslashtirilgan sport maktablarining moddiy-texnik bazalari, yoshlar uchun yaratilayotgan sharoitlarga to‘siq bo‘layotgan muammolar o‘rganilib, mahalliy aholining e’tirozlari va qator masalalarga yechim topildi.

Рабочая группа во главе с Ойбеком Касимовым находится с визитом в Фергане
Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касимов вместе с республиканской рабочей группой находящиеся в командировке в Ферганской области, посетили областной Центр подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта. Во время визита по предложениям в спортивной сфере состоялся выездной приём, во время которого были изучены существующие проблемы в этом регионе.
Стоит отметить, что Фергана является одним из самых густонасёленных городов республики. На совещании было дано поручение уделить внимание и этому аспекту, эффективно использовать спортивные и воркаут-площадки, изучить предложения и пожелания молодёжи в этом направлении.
На встрече были изучены материально-технические базы спортивных школ и специализированных спортивных школ, проблемы, препятствующие созданию благоприятных условий для молодёжи, рассмотрены возражения местного населения и ряд других вопросов.
В завершение собрания Ойбек Касимов дал рекомендации должностным лицам областного управления спорта по организации плана дальнейшей работы с углубленным анализом сегодняшних обращений.