Yosh bokschilarimiz qit’ada hamon tengsiz ekanliklarini ko‘rsatishdi
Tailandda boks bo‘yicha U-22 Osiyo chempionati o‘z yakuniga yetdi. O‘zbek boksi qit’amizda yetakchi ekanini namoyish qilgan yigitlarimiz 9 ta oltin, 1 ta kumush va 1 ta bronza medallarini qo‘lga kiritishdi. Bugun finalda jang qilgan 10 nafar yigitimizdan 9 tasi g‘alaba qozonib, chempionatga chiroyi yakun yasab berishdi. Shubhasiz, bu umumjamoa hisobidagi eng yaxshi ko‘rsatkich bo‘ldi. G‘olib va sovrindorlar:
-60 kg: Dilshod Abdumurodov
-63,5 kg: Shahboz Yunusaliyev
-67 kg: Bekzod Hamidov
-71 kg: Nurislom Ismoilov
-75 kg: A’loxon Abdullayev
-80 kg: Jasurbek Yo‘ldoshev
-86 kg: Shohjahon Abdullayev
-92 kg: Nusrat Tohirov
+92 kg: Jahongir Zokirov
-48 kg: Shodiyor Meliqo‘ziyev
-51 kg: Muhammadqodir Mamirjonov
Eslatib o‘tamiz, kecha qizlar o‘rtasidagi bahslarda ham 5 ta oltin, 3 ta kumush va 2 ta bronza medali bilan umumjamoa o‘rtasida birinchilikni qo‘lga kiritgan edik. O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi ushbu ajoyib natija bilan O‘zbekiston boks federatsiyasi, sportchi va murabbiylarimizni samimiy qutlaydi.

Молодые боксёры нашей страны сохранили чемпионский титул в общекомандном зачёте
В Таиланде завершился чемпионат Азии U-22 по боксу. Отечественные мастера кожаной перчатки ещё раз доказали, что на континенте нет им равных. Узбекские атлеты завоевали 9 золотых, 1 серебряную и 1 бронзовую медали. 9 из 10 боксёров сборной Узбекистана, которые сегодня состязались в финале, завоевали золотые награды. Безусловно, это был лучший результат в общекомандном зачёте.
Шодиёр Меликузиев
Мухаммадкодир Мамиржонов.
Напомним, что накануне в женской части турнира наши соотечественницы также заняли первое место в общекомандном зачёте с 5 золотыми, 3 серебряными и 2 бронзовыми медалями. Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Федерацию бокса страны, спортсменов и тренеров с этим достижением.