Devis kubogiga tayyorgarlik muhokama qilindi
3-5-fevral kunlari tennis boʻyicha Devis kubogi jahon saralash bosqichining pley-off bosqichi bahslari boʻlib oʻtadi. Mazkur bosqich doirasida 3-4-fevral kunlari Oʻzbekiston va AQSH terma jamoalari Toshkentda oʻzaro bahs olib boradi. Yoshlar siyosati va sport vaziri Adham Ikramov boshchiligidagi ishchi guruh boʻlajak musobaqaga tayyorgarlik masalalarini muhokama qildi. Shuningdek, unda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, Oʻzbekiston tennis federatsiyasi Bosh kotibi Iroda Toʻlaganova, Respublika Olimpiya zaxiralari tennis maktabi (ROZTM) va federatsiya mutasaddilari ishtirok etishdi.
Adham Ikramov uchrashuv jahon tennis hamjamiyatining eʼtiborida boʻlgani bois uni har tomonlama puxta oʻtkazish lozimligini alohida urgʻuladi. Qayd etish joiz, tennischilarimiz muntazam ravishda Devis kubogining saralash bosqichida ishtirok etib kelishadi. Shu bois tashkilotchilik borasida katta tajriba mavjud. Vazir boʻlajak oʻyinga zamonaviy yondashuvda tayyorlanish, tashrif buyuradigan terma jamoa, xalqaro federatsiya vakillari uchun barcha qulayliklarni yaratish boʻyicha alohida topshiriq berdi.

Обсуждена подготовка к Кубку Дэвиса
С 3 по 5 февраля пройдут матчи плей-офф мирового квалификационного этапа Кубка Дэвиса по теннису, в рамках которого 3-4 февраля в Ташкенте встретятся сборные Узбекистана и США. Сегодня рабочая группа во главе с министром Молодёжной политики и спорта Адхамом Икрамовым обсудила вопросы подготовки к предстоящим соревнованиям. Во встрече также приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, Генеральный секретарь Федерации тенниса Узбекистана Ирода Туляганова, представители Республиканской теннисной школы Олимпийского резерва (РТШОР) и Федерации.
Адхам Икрамов особо подчеркнул, что предстоящие матчи будут под пристальным вниманием специалистов мирового тенниса, поэтому состязания необходимо провести на высоком уровне и всесторонне обдумав всё до мелочей. Стоит отметить, что отечественные теннисисты регулярно участвуют в отборочных турнирах Кубка Дэвиса. Поэтому у нас есть большой опыт организации подобных стартов. Министр дал отдельное поручение по современной методике подготовки к предстоящему матчу, созданию всех удобств для приезжающей Национальной команды, представителей Международной федерации.