Beshkurashchilarimiz Chirchiq yig‘inida
Zamonaviy beshkurash bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi Toshkent viloyatida o‘quv-mashg‘ulot yig‘inini boshladi. 22 yanvar kuni boshlangan yig‘in 12 fevralga qadar davom etadi. Mashg‘ulotlar O‘zbekiston Davlat Jismoniy tarbiya va sport universiteti hamda “Bo‘ston” sihatgohida bo‘lib o‘tmoqda.
Joriy mavsumning muhim musobaqalari oldidan sportchilarning puxta tayyorgarlik ko‘rishlari uchun barcha sharoitlar yaratilgan. Tog‘ning toza havosi va qulay sharoitlar sabab jismoniy yuklamalardan so‘ng sportchilarning tiklanish jarayoni oson kechmoqda. Yig‘in davomida atletlarning kerakli vaqtda mashg‘ulot o‘tkazish va hordiq chiqarishlariga ham ahamiyat qaratilmoqda. Shubhasiz, bular kelajakda ularning yuqori natija qayd etishlariga yordam beradi.

Представители современного пятиборья проводят УТС в Чирчике
С 22 января по 12 февраля 2023 года Национальная сборная Узбекистана по современному пятиборью участвует в учебно-тренировочных сборах в Ташкентской области. Тренировки проходят на территории Узбекского государственного университета физической культуры и санатории «Бустон».
Атлетам созданы все необходимые возможности для упорной и тщательной тренировки перед ответственными состязаниями текущего сезона. В подготовительном периоде, в связи с повышением физической нагрузки, спортсмены имеют возможность восстановиться благодаря чистому и горному воздуху, а также условиям, созданным на спортивных базах. Кроме того, очень важно соблюдение баланса между тренировочным процессом и режимом восстановления и отдыха. А это, безусловно, напрямую влияет на результативность атлетов.