Erkin kurash bo‘yicha Tokio-2020 Olimpiadasi sovrindori Bekzod Abdurahmonov AQShning dunyoga mashhur “Harvard” universitetida faoliyat olib boradi. Bu haqida sportchimizning o‘zi ma’lum qilmoqda. Uning so‘zlariga ko‘ra, hamyurtimiz qit’a va jahon chempionati, Osiyo va Olimpiya o‘yinlari, ulardan oldin tashkil etiladigan asosiy yig‘inlardan tashqari davrda mazkur universitetda ish olib boradi.
“Avval ham “Harvard” bilan ishlaganman. Mening u yerdagi asosiy vazifam murabbiylik. Universitet talabalariga erkin kurashdan saboq beraman, turli musobaqalarga tayyorgarlik ko‘rishlarida yordamlashaman. Shu bilan birga terma jamoadagi faoliyatimni ham davom ettiraman. O‘zaro kelishuvga ko‘ra, yirik musobaqalar oldidan vatanimiz sharafini himoya qilish uchun terma jamoa ixtiyorida bo‘laman”, – dedi Bekzod Abdurahmonov.
Ma’lumot uchun, kurashchimiz 2014-2015 yillarda ham “Harvard”da faoliyat olib borgan. Mazkur universitet ayni paytda jahonning eng yaxshi 5 oliy o‘quv yurtlaridan biri hisoblanadi.

Бекзод Абдурахманов снова будет работать в Гарварде
Призёр Олимпийских игр Токио-2020 по вольной борьбе Бекзод Абдурахманов работает во всемирно известном Гарвардском университете в США. Об этом сообщает сам спортсмен. По его словам, помимо участия в континентальных и мировых чемпионатах, Азиатских и Олимпийских играх, а также в УТС, он будет работать в американском вузе.
”Раньше я тоже работал в Гарварде. Моя главная задача там-тренировать. Преподаю вольную борьбу студентам, помогаю им в подготовке к различным соревнованиям. В то же время я продолжаю свою карьеру в сборной. По взаимному согласию буду в распоряжении Национальной команды, чтобы защищать честь нашей Родины на крупных соревнованиях”, – сказал Бекзод Абдурахманов.
Узбекский борец также работал в Гарвардском университете в 2014-2015 годах. На сегодняшний день данное учебное заведение входит в топ-5 лучших вузов мира.