Oʻzbekistonning AQSHdagi elchisi Universiadada qatnashayotgan delegatsiyamiz bilan uchrashdi
Nyu-York shtatida joylashgan Leyk-Plesid shahrida Butunjahon qishki Universiada oʻyinlari boshlandi. Musobaqaning tantanali ochilish marosimidan avval Oʻzbekistonning AQSHdagi Favqulodda va Muxtor elchisi Javlon Vaxabov ushbu shaharga tashrif buyurib, delegatsiyamiz vakillari bilan koʻrishdi.
Javlon Abdujalolovich hamyurtlarimiz bilan yaqindan suhbatlashib, ularga yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi. Shuningdek, elchixona vatandoshlarimiz uchun qoʻshimcha sharoitlarni yaratishga tayyor ekanini bildirdi va boʻlajak bellashuvlarda sportchilarimizga omad tiladi.
Maʼlumot uchun, Oʻzbekiston delegatsiyasi mazkur musobaqada sportning 3 turida (togʻ changʻisi, snoubord, figurali uchish) 13 nafar sportchi bilan ishtirok etmoqda.

Посол Узбекистана в США встретился с делегацией, участвующей в Универсиаде
В Лейк-Плэсиде (штат Нью-Йорк) стартовала Всемирная зимняя Универсиада. Перед торжественным открытием соревнований Чрезвычайный и Полномочный Посол Узбекистана в США Жавлон Вахабов посетил город, где расположились представители нашей делегации и встретился с ними.
Жавлон Абдужалолович побеседовал с нашими соотечественниками и ознакомился с созданными для них условиями. Посольство также выразило готовность создать дополнительные условия для делегации Узбекистана, пожелало спортсменам удачи в предстоящих соревнованиях.
Узбекские атлеты принимают участие в соревнованиях по 3 видам спорта (горные лыжи, сноуборд, фигурное катание) с 13 атлетами.