Oʻzbek boksining dargʻasi Marat Qurbonovni tabriklaymiz!
Bugun boks boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi sobiq bosh murabbiyi Marat Galiyevich Qurbonov 69 yoshni qarshi olmoqda.
Marat Qurbonov 1954-yil 10-yanvar kuni Toshkent shahrida tugʻilgan. Bir necha yil boks boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasini boshqardi. Oʻzbek boksining yuqori pogʻonaga chiqishida, dunyoning eng kuchli terma jamoalaridan biriga aylanishida Marat Galiyevichning xizmatlari beqiyos. U kishining qoʻl ostida jamoamiz Rio-2016 Olimpiya oʻyinlari, 2018-yil Indoneziyada oʻtgan Osiyo oʻyinlari, 2019-yil Yekaterinburgda oʻtgan jahon chempionati va qitʼa birinchiliklarida bir necha bor umumjamoa hisobida birinchi oʻrinni qoʻlga kiritdi. Tajribali murabbiy Yekaterinburgdagi jahon chempionatidan soʻng Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sport ustozi” faxriy unvoni bilan taqdirlandi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Marat Qurbonovni bugungi tavallud ayyomi bilan muborakbod etib, unga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Марат Курбанов отмечает свой День рождения!
Сегодня экс-главный тренер Национальной сборной Узбекистана по боксу, обладатель почётного звания «Заслуженный тренер Республики Узбекистан» Марат Галиевич Курбанов празднует свой День рождения.
Марат Курбанов родился 10 января 1954 года в Ташкенте. На протяжении нескольких лет возглавлял Национальную сборную Узбекистана по боксу. В развитии узбекской школы бокса, в поднятии её на новый уровень, в успехах спортсменов, которых признают во всём мире, велика заслуга Марата Галиевича. Под его руководством Национальная сборная неоднократно занимала первое место в общекомандном зачёте на Олимпийских играх Рио-2016, Азиатских играх 2018 года в Индонезии, чемпионате мира 2019 года в Екатеринбурге и континентальных первенствах. После успеха на ЧМ в Екатеринбурге Президентом награждён почётным званием "Заслуженный тренер Республики Узбекистан".