Bugun Qatar poytaxti Doxa shahrida Osiyo ogʻir atletika federatsiyasining (OOAF) hisobot-saylov Kongressi boʻlib oʻtdi. Ushbu sportning qitʼamizdagi istiqbolli rejalari muhokama qilingan tadbirda OOAF rahbariyatining yangi tarkibi shakllantirildi. Eʼtiborlisi, unda Oʻzbekiston Yoshlar siyosati va sport vazirining oʻrinbosari, mamlakat ogʻir atletika federatsiyasi raisining birinchi oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov OOAFning vitse-prezidenti etib qayta saylandi.
Ovoz berish natijalariga koʻra, tashkilotning amaldagi prezidenti Yusuf Al Mana rahbarligini davom ettiradigan boʻldi. Shuningdek, Xalqaro ogʻir atletika federatsiyasi prezidenti Muhammad Jalud OOAFning birinchi vitse-prezidenti, Muhammad Al Harbi esa OOAF Bosh kotibi lavozimiga saylanishdi.
Bugun saylangan va tasdiqlangan rasmiylar Parij-2024 Olimpiadasigacha boʻlgan davr mobaynida oʻz lavozimlarida faoliyat yuritishadi. Qayd etish joiz, Shahrullo Mahmudov bungacha ham OOAFning vitse-prezidenti, shuningdek, Xalqaro ogʻir atletika federatsiyasi Ijroiya qoʻmitasi aʼzosi sifatida samarali faoliyat olib borgan edi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Shahrullo Sharipovichni masʼuliyatli lavozimga saylangani bilan tabriklab, hamyurtimizning kelgusi faoliyatida yanada katta kuch-gʻayrat va omad tilaydi.

Шахрулло Махмудов переизбран на должность вице-президента AWF
Сегодня в столице Катара Дохе состоялся очередной отчётно-выборный Конгресс Азиатской федерации тяжёлой атлетики (AWF). На мероприятии, где обсуждались перспективные планы тяжёлой атлетики континента, также был обновлён состав руководства Международной федерации. Отрадно отметить, что заместитель министра Молодёжной политики и спорта Узбекистана, первый заместитель председателя Федерации тяжёлой атлетики страны Шахрулло Махмудов был переизбран на должность вице-президента AWF.
Во время мероприятия по итогам голосования действующий президент организации Юсуф Аль Мана сохранил свою должность. Президент Международной федерации тяжёлой атлетики Мухаммад Джалуд также был избран первым вице-президентом AWF, а Мухаммад Аль Харби - Генеральным секретарем Азиатской федерации тяжёлой атлетики.
Избранные и утверждённые сегодня должностные лица будут занимать свои посты в период до Олимпийских игр 2024 года в Париже. Отметим, что Шахрулло Шарипович до этого также плодотворно работал вице-президентом AWF, членом Исполнительного комитета Международной федерации тяжёлой атлетики.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Шахрулло Махмудова с избранием на ответственную должность, желает ему ещё больших успехов и удачи в дальнейшей деятельности.