Sportimiz faxriylariga bayram sovgʻalari ulashildi
Yaqinlashib kelayotgan Yangi yil bayrami arafasida Sportni rivojlantirish vazirligi hamda Milliy Olimpiya qoʻmitasi bir guruh faxriylarimizning holidan xabar olib, ularga bayram sovgʻalarini taqdim qildi.
Oʻzbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov faxriylarimizni qabul qilar ekan, ularning uzoq yillik mehnatlari uchun tashakkur izhor qilib, kirib kelayotgan bayram bilan qutladi. Mutasaddilar salomatligida kichik muammolari bor faxriylarimizning xonadoniga tashrif buyurishdi. Ularning holidan xabar olishdi va ajratilgan moddiy yordamni oʻz egalariga topshirdilar.
Oʻz navbatida, faxriylarimiz ham koʻrsatilayotgan bunday eʼtibordan mamnun boʻlib, xalqimiz farovonligi, yurtimiz ravnaqi uchun duo qilib qolishdi.

30 Декабря 2022 2075
Накануне предстоящих новогодних праздников Министерство развития спорта и Национальный Олимпийский комитет навещают группу отечественных ветеранов и вручают им праздничные подарки.
Председатель совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов, принимая ветеранов, поблагодарил их за многолетний труд и поздравил с наступающим праздником. Официальные лица посещают квартиры ветеранов, у которых имеются небольшие проблемы со здоровьем. Их навещают и поздравляя с Новым годом, передают им выделенную материальную помощь.
В свою очередь, отечественные ветераны поблагодарили за внимание, оказываемое государством и пожелали всех благ нашему народу.