Karate bo'yicha hakamlar seminari muvaffaqiyatli davom etmoqda
Karate bo‘yicha Osiyo chempionatidan avval hakamlar uchun tashkil etilgan xalqaro seminar o‘z ishini yakunladi. Bugun 400 nafardan ziyod mutaxassis ishtirokida amaliy mashg‘ulotlar o‘tkazildi.
Kata yo‘nalishida kechgan darsda xalqaro federatsiyaning 4 nafar eksperti mutaxassislarga texnik harakatlarni baholashdagi o‘ziga xosliklar xususida batafsil ma’lumot berishdi. Butunjahon karate WKF federatsiyasi hakamlar qo‘mitasi rahbari Xaver Eskalantening ma’lum qilishicha, hali hech bir qit’ada o‘tgan seminarda Toshkentdagidek ko‘p hakam ishtirok etmagan. So‘nggi imtihonlardan muvaffaqiyatli o‘tgan mutaxassislar ertaga xalqaro darajadagi sertifikatga ega bo‘lishadi.

Международный семинар для судей, организованный перед чемпионатом Азии, завершил свою работу
Международный семинар для судей, организованный перед чемпионатом Азии, завершил свою работу. Сегодня были проведены практические занятия с участием более 400 специалистов.
4 опытных мировых эксперта по ката подробно рассказали специалистам об оценке технических действий и особенностях их выполнения. Глава судейского комитета Всемирной федерации каратэ WKF Хавьер Эскаланте сообщил, что ни на одном из континентов ещё не было такого количества судей, как в Ташкенте. Специалисты, успешно сдавшие итоговые экзамены, завтра получат сертификат международной категории.