Eshkak eshuvchilarimiz qit’a chempionatini 10 ta medal bilan yakunlashdi
Tailandda akademik eshkak eshish bo‘yicha yoshlar va kattalar o‘rtasida Osiyo chempionati yakunlandi. Bugun musobaqaning so‘nggi kun bellashuvlarida ham O‘zbekiston terma jamoasi vakillari bir qator dasturlarda g‘oliblik uchun bahs olib borishdi. Kun davomida sportchilarimiz 4 ta kumush va 1 ta bronza medallarini jamg‘arishdi.
LM2X: Shahzod Nurmatov va Sobirjon Safaraliyev
M2: Shehroz Hakimov va Dilshodjon Xudoyberdiyev
M4X: Davrjon Davronov, Mehrojbek Mamatqulov, Abdullo Muhammadiyev, Shahboz Xolmurzayev
JM4X U19: Behruz Safarov, Samandar Hamroqulov, Muhammad Toliboyev, Lazizbek Abdurashidov
JM2 U19: Ramizjon Mustafoyev va Jonibek Mamadaliyev
Shu tariqa, hamyurtlarimiz musobaqa davomida 1 ta oltin, 6 ta kumush va 3 ta bronza medallariga sazovor bo‘lishdi. O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi O‘zbekiston Rowing&Canoe federatsiyasi hamda terma jamoamiz vakillarini ushbu muvaffaqiyat bilan qutlaydi.

Сборная Узбекистана по академической гребле завоевала 10 медалей на ЧА
В Таиланде ???????? завершился чемпионат Азии по академической гребле среди молодёжи и взрослых. Сегодня, в заключительный день соревнований, представители сборной Узбекистана боролись за победу в ряде программ. На протяжении этого дня узбекские спортсмены завоевали 4 серебряные и 1 бронзовую медали.
LM2X: Шахзод Нурматов и Собиржон Сафаралиев
М2: Шехроз Хакимов и Дилшоджон Худойбердиев
M4X: Давржон Давронов, Мехроджбек Маматкулов, Абдулло Мухаммадиев, Шахбоз Холмурзаев
JM4X U19: Бехруз Сафаров, Самандар Хамрокулов, Мухаммад Толибоев, Лазизбек Абдурашидов
JM2 U19: Рамизжон Мустафоев и Джанибек Мамадалиев
Таким образом, наши соотечественники в ходе соревнований завоевали 1 золотую, 6 серебряных и 3 бронзовых медали. Национальный Олимпийский комитет поздравляет Федерацию Rowing&Canoe Узбекистана и представителей Национальной команды с успешным выступлением на континентальном первенстве.