Gandbolchi qizlarimiz guruhdagi so‘nggi turda g‘alaba qozonishdi
Koreya Respublikasining Inchxon shahrida gandbol bo‘yicha ayollar o‘rtasida o‘tkazilayotgan Osiyo chempionatida guruh bosqichi bahslari o‘z yakuniga yetmoqda. “A” guruhidan o‘rin olgan O‘zbekiston terma jamoasi so‘nggi turni Avstraliyaga qarshi o‘tkazib, 36:26 hisobida g‘alaba qozondi.
O‘zbekiston – Avstraliya 36:26
Shu tariqa, qizlarimiz 5-o‘rin uchun kurashni davom ettiradigan bo‘lishdi. Bu borada ularga dastlab Qozog‘iston termasi raqiblik qiladi. Eslatib o‘tamiz, ushbu musobaqada kuchli beshlikdan joy olgan jamoalar kelasi yil Daniya, Norvegiya va Shvetsiyada bo‘lib o‘tadigan jahon chempionatiga yo‘llanmani qo‘lga kiritishadi.

Сборная Узбекистана по гандболу выиграла последний матчи в подгруппе
На чемпионате Азии по гандболу среди женщин в Республике Корея завершаются матчи группового этапа. Сборная Узбекистана, занявшая место в группе "А", провела последний тур против Австралии и одержала победу со счётом 36:26.
Узбекистан – Австралия 36:26
Таким образом, отечественные гандболистки сохранили шанс на борьбу за 5-е место. Для того, чтобы войти в ТОП-5 им изначально необходимо будет одолеть команду Казахстана. Напомним, что дружины, занявшие места в пятёрке сильнейших в этом турнире, получат путёвки на чемпионат мира, который пройдет в Дании, Норвегии и Швеции в следующем году.