Koreya Respublikasida o‘q otish sporti bo‘yicha navbatdagi Osiyo chempionati yakuniga yetdi. Musobaqaning oxirgi kunida ham sportchilarimiz shohsupaga ko‘tarilishdi. 10 metrga pnevmatik to‘pponchadan otish bo‘yicha mikst dasturida Muhammad Kamalov hamda Nigina Saidqulova juftligi kumush medal bilan taqdirlandi.
1. Hindiston
3. Koreya Respublikasi
Ushbu qit’a birinchiligida 17 mamlakatidan tashrif buyurgan merganlar g‘oliblik uchun kurash olib bordilar. Ahamiyatlisi, unda ishtirok etgan O‘zbekiston terma jamoasi 3 ta kumush va 3 ta bronza medallari bilan umumjamoa hisobida kuchli uchlikdan joy oldi.

Атлеты сборной Узбекистана по стрельбе завершили ЧА в тройке лучших
В Республике Корея завершился очередной чемпионат Азии по стрелковому спорту. В заключительный день состязаний отечественные атлеты поднялись на пьедестал почёта. В микст программе в стрельбе из пневматического пистолета на 10 метров серебряные медали завоевали Мухаммад Камалов и Нигина Саидкулова.
3. Республика Корея
На данном континентальном первенстве за победу боролись представители 17 стран Азии. Примечательно, что сборная Узбекистана вошла в тройку сильнейших в общекомандном зачёте с 3 серебряными и 3 бронзовыми медалями.