Jahon sportida nima gap?
- Xalqaro Olimpiya qoʻmitasi prezidenti Tomas Bax hamda FIFA prezidenti Janni Infantino Balida oʻtkazilayotgan G20 davlatlar sammitida ishtirok etishdi.
- Avstraliyaning Brisben shahridagi xalqaro aeroportda 2032-yilgi yozgi Olimpiya oʻyinlari mehmonlari uchun yangi terminal qurilishi boshlandi. Loyiha qiymati 3.5 million AQSH dollarini tashkil qiladi.
- Dzyudo afsonasi Teddi Riner jarohatidan soʻng mashgʻulotlarga qaytdi. 3 karra Olimpiada chempioni murabbiyi bilan Yaponiyadagi yigʻinda ishtirok etdi.
- Xanchjou-2022 Osiyo oʻyinlari tashkiliy qoʻmitasining vakili Mao Genxong shahar musobaqani qabul qilishga shay ekanini bildirdi. Uning taʼkidlashicha, qoʻshimcha bir yil Oʻyinlarni yanada yuqori saviyada tashkil etishga tayyorgarlik koʻrish uchun xizmat qildi.

- Президент Международного Олимпийского комитета Томас Бах и президент ФИФА Джанни Инфантино приняли участие в Саммите стран G20 на Бали.
- В международном аэропорту Брисбена (Австралия) началось строительство нового терминала для гостей летних Олимпийских игр 2032 года. Стоимость проекта составляет 3,5 миллиона долларов США.
- Легенда дзюдо Тедди Ринер вернулся к тренировкам после травмы. 3-кратный Олимпийский чемпион под руководством своего наставника провёл тренировки в Японии.
- Представитель оргкомитета Азиатских игр Ханчжоу-2022 Мао Генхонг заявил, что город готов принять соревнования. Он отметил, что дополнительный год стал ещё одной возможностью к тщательной подготовке к организации игр на более высоком уровне.