Xalqaro seminarda mutaxassislar o’z bilimlarini oshirishdi
Zamonaviy sportda muvaffaqiyatlarga erishish uchun har bir sohadagi soʻnggi yutuqlardan boxabar boʻlish juda muhim. Ayniqsa, Osiyo oʻyinlari oldidan. Xanchjou-2022 ga tayyorgarlik yoʻlida qitʼamizning 14 mamlakatidan tashrif buyurgan 200 nafardan ortiq murabbiy va hakamlar dzyudo, boks, ogʻir atletika, suzish hamda sport kurashlari boʻyicha oʻz yoʻnalishlaridagi soʻnggi yangiliklardan xabardor boʻlishdi.
“Zamonaviy taʼlim bilan Olimp choʻqqisi sari” shiori ostida oʻtgan seminarga Osiyo Olimpiya kengashi mutasaddilari yuqori baho berishdi. Ular mamlakatimiz bunday tadbirlarni doimgidek yuqori darajada tashkil qilganini taʼkidlab, bu kabi loyihalarni qoʻllab-quvvatlagan hukumatimizga minnatdorchilik bildirishdi.

Специалисты повысили свои знания в рамках международного семинара
Чтобы добиться успеха в современном спорте, важно быть в курсе последних достижений в каждой области. Особенно перед Азиатскими играми. В рамках подготовки к Ханчжоу-2022 более 200 тренеров и судей из 14 стран континента обучались в рамках учебных курсов по дзюдо, боксу, тяжёлой атлетике, плаванию и спортивной борьбе.
Семинар под девизом "К вершине Олимпа с современным образованием" был высоко оценён официальными лицами Олимпийского совета Азии. Они поблагодарили Правительство за поддержку таких проектов, отметив, что наша страна всегда организовывала подобные мероприятия на высоком уровне.