Yosh regbichilarimiz Osiyo chempionatida kumush medallarni qoʻlga kiritishdi
Toshkent viloyatining Angren shahrida regbi-7 boʻyicha erkaklar va ayollar oʻrtasida U20 yosh toifasidagi Osiyo chempionati boʻlib oʻtdi. Quvonarlisi, unda ishtirok etgan yigitlarimiz kumush medalga sazovor boʻlishdi.
Hamyurtlarimiz hal qiluvchi bellashuvda BAA vakillariga qarshi maydonga tushishdi. Murosasiz oʻyinda mehmonlarning qoʻli baland keldi. Bronza medallari esa malayziyalik regbichilarga nasib etdi.
Regbi-7 boʻyicha U20 Osiyo chempionati, erkaklar:
1. BAA
2. Oʻzbekiston
3. Malayziya
3. Tailand
Musobaqaning yopilish marosimida Sportni rivojlantirish vazirining oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov, Angren shahar hokimi Alisher Rayimov, Oʻzbekiston regbi federatsiyasi bosh kotibi Qahramon Jalilov ishtirok etishdi. Shahrullo Sharipovich terma jamoamiz qoʻlga kiritgan ushbu muvaffaqiyat bilan Oʻzbekiston regbi federatsiyasini qutladi. Shuningdek, u mamlakatimizda jamoaviy sport turlarining rivojlanib borayotganiga toʻxtalib, ushbu avlod vakillari kelajakda Olimpiya oʻyinlari yoʻllanmasini qoʻlga kiritishiga niyat bildirdi.

Подведены итоги ЧА по регби-7
В городе Ангрен Ташкентской области прошёл чемпионат Азии по регби-7 среди мужчин и женщин до 20 лет. Приятно отметить, что отечественные ребята завоевали серебряную медаль.
Сборная Узбекистана в финальном матче выступила против представителей ОАЭ. В бескомпромиссной игре удача была на стороне гостей. А бронзовые награды достались малазийским регбистам.
ЧА U20 по регби-7, мужчины:
1. ОАЭ
3. Малайзия
1. ОАЭИ
3. Таиланд
В церемонии закрытия соревнований приняли участие заместитель министра Развития спорта Шахрулло Махмудов, хаким города Ангрен Алишер Райимов, Генеральный секретарь Федерации регби Узбекистана Кахрамон Джалилов. Шахрулло Шарипович поздравил Федерацию регби Узбекистана с успешным выступлением отечественной сборной. Он также коснулся развития командных видов спорта в нашей стране и пожелал представителям этого поколения, чтобы в будущем они вошли в число обладателей путёвок на Олимпийские игры.