17 Oktyabr 2022 3317
Quvaytda yengil atletika bo‘yicha yoshlar o‘rtasidagi Osiyo chempionati o‘z yakuniga yetdi. Unda ishtirok etgan O‘zbekiston terma jamoasi 5 ta oltin, 1 tadan kumush va bronza medallarini jamg‘arib, umumjamoa hisobida uchinchi o‘rinni egalladi.
Musobaqaning so‘nggi kunida 2000 metrga to‘siqlar osha yugurish bahsida eng yaxshi natija qayd etgan Dilshoda Usmonova (6:55,41) oltin medalga sazovor bo‘ldi. Shuningdek, langarcho‘pga tayanib sakrash dasturida Jasmina Mansurova 3,60 metr bilan kuchli uchlikdan joy oldi va jamoamizga bronza medalini taqdim qildi. Musobaqa qahramonlarini eslab o‘tamiz:

17 Октября 2022 3309
В Кувейте завершился молодёжный чемпионат Азии по лёгкой атлетике. Сборная Узбекистана заняла третье место в общекомандном зачёте, завоевав 5 золотых, по 1 серебряной и бронзовой медали.
В заключительный день соревнований золотую награду завоевала Дилшода Усманова (6:55,41), которая показала лучший результат в беге на 2000 метров с барьерами. Также в прыжках с шестом Жасмина Мансурова вошла в тройку лидеров с результатом 3,60 м и пополнила копилку отечественной делегации бронзовой медалью. Медалисты сборной Узбекистана на молодёжном ЧА: