16 Oktyabr 2022 3376
Bahraynda ogʻir atletika boʻyicha navbatdagi qitʼa birinchiligi oʻz poyoniga yetdi. Quvonarlisi, unda ishtirok etgan Oʻzbekiston terma jamoasi jami 6 ta oltin, 3 ta kumush va 10 ta bronza medallarini qoʻlga kiritdi. Olimpiada chempionlarisiz musobaqada qatnashgan erkaklar terma jamoamiz esa birinchi boʻldi.
Yigitlarimiz musobaqada 6 ta oltin, 2 ta kumush va 5 ta bronza medallarini jamgʻarishdi. Qayd etish joiz, musobaqada jahon chempionatiga alohida tayyorlanayotgan ikki asosiy vakillarimiz Ruslan Nurudinov va Akbar Joʻrayev ishtirok etgani yoʻq. Qizlarimiz esa murosasiz bahslar davomida 1 ta kumush va 5 ta bronza medallarini jamoamiz gʻaznasiga qoʻshib qoʻyishdi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Oʻzbekiston terma jamoasining Osiyo chempionatida qoʻlga kiritgan muvaffaqiyati bilan mamlakat ogʻir atletika federatsiyasi, sportchi va murabbiylar, federatsiyaning barcha mutasaddilarini samimiy qutlaydi.

16 Октября 2022 3366
В Бахрейне завершилось очередное континентальное первенство по тяжёлой атлетике. Отрадно отметить, что участвовавшая в нём сборная Узбекистана завоевала в общей сложности 6 золотых, 3 серебряных и 10 бронзовых медалей. И мужская команда нашей страны, которая выступила без Олимпийских чемпионов, лидировала в общем зачёте.
Ребята отечественной делегации завоевали 6 золотых, 2 серебряных и 5 бронзовых наград. Стоит отметить, что в соревнованиях не участвовали два фаворита, которые готовились к чемпионату мира отдельно-Руслан Нурудинов и Акбар Джураев. А девушки в ходе бескомпромиссных соревнований добавили в копилку команды Узбекистана 1 серебряную и 5 бронзовых медалей.
Национальный Олимпийский комитет искренне поздравляет Федерацию тяжёлой атлетики страны, спортсменов и тренеров, всех должностных лиц Федерации с успехом сборной Узбекистана на чемпионате Азии.