14 Oktyabr 2022 2637
Toshkentda oʻtgan dzyudo boʻyicha jahon chempionati doirasida “Humo arena”ga tashrif buyurgan muxlislarning boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazish maqsadida arena maydoni boʻylab turli koʻngilochar oʻyinlar, sport maydonchalari tashkil etildi. Jumladan, yoshlarimiz orasida katta qiziqish uygʻotayotgan tekbol sporti uchun ajratilgan maydoncha musobaqa davomida sport ixlosmandlari bilan gavjum boʻldi.
Qayd etish joiz, mazkur sektorda rasmiylarining koʻrinish berishi koʻpchilikning diqqat-eʼtiborini tortdi. Unda Sportni rivojlantirish vaziri Adham Ikramov, Xalqaro dzyudo federatsiyasi Bosh direktori, Xalqaro kibersport federatsiyasi prezidenti Vlad Marinesku, MOQ Bosh kotibi, Oʻzbekiston tekbol federatsiyasi raisi Oybek Kasimov, Qoʻmita raisining birinchi oʻrinbosari, OʻFA birinchi vitse-prezidenti Ravshan Irmatov, MOQ raisi oʻrinbosari, mamlakat dzyudo federatsiyasi raisi Azizjon Kamilov ishtirok etishdi. Mutasaddilar fursatdan foydalanib oʻz imkoniyatlarini ham sinovdan oʻtkazib koʻrdilar.
Tadbir davomida bir qator professional futbolchilar, jumladan, Kamoliddin Murzoyev, Shavkat Mullajonov, Temurxoʻja Abduxoliqov, Otabek Joʻraqoʻziyev muxlislar bilan tekbol oʻynashdi. Shak-shubha yoʻqki, bu kabi tadbirlarning tashkil etilishi, unda rasmiylar va professional atletlarning qatnashishi ommaviy sport targʻibotida muhim ahamiyat kasb etadi.

14 Октября 2022 2625
В рамках чемпионата мира по дзюдо в Ташкенте в целях более содержательного досуга болельщиков, посетивших “Хумо арену”, на территории многофункционального спортивного комплекса были организованы различные развлекательные игры, спортивные площадки. В частности, размещённый специальный стол для занятий текболом «Вега-бол», представляющий большой интерес среди молодёжи, на протяжении всего первенства планеты была заполнена любителями спорта.
Стоит отметить, что участие в данном мероприятии официальных лиц привлекло к себе внимание многих. На данной площадке свои возможности испытали министр Развития спорта Адхам Икрамов, Генеральный директор Международной федерации дзюдо, президент Международной федерации киберспорта Влад Маринеску, Генеральный секретарь НОК, председатель Федерации текбола Узбекистана Ойбек Касимов, первый заместитель председателя НОК, первый вице-президент АФУ Равшан Ирматов, заместитель председателя НОК, глава федерации дзюдо страны Азизжон Камилов.
Во время мероприятия ряд отечественных профессиональных футболистов, в частности, Камолиддин Мурзоев, Шавкат Муллажонов, Темурхуджа Абдухоликов, Отабек Джуракузиев играли в текбол со зрителями. Безусловно, организация подобных мероприятий, участие в них официальных лиц и профессиональных атлетов, имеет важное значение в пропаганде массового спорта.