Faxriylarimiz hamisha e'tiborda
O‘zbekiston sport faxriylari kengashi vakillari 1 oktyabr – Ustoz va murabbiylar kuni munosabati bilan bir guruh trenerlarning holidan xabar olishdi. Bahodir Maxsitov boshchiligidagi faxriylarimiz uzoq yillar o‘zbek sportining rivojiga ulkan hissalarini qo‘shgan ustozlarning xonadonlariga tashrif buyurib, ular bilan dildan suhbatlashdilar va homiylarning sovg‘alarini ulashishdi.
Jumladan, bugun 73 yoshni qarshi olayotgan “Toshkent yo‘lbarsi” Rufat Risqiyev davlatimiz tomonidan ko‘rsatilayotgan bunday e’tibor va g‘amxo‘rlikdan mamnun bo‘ldi. O‘zbek sportining “oltin genofondi” sanalgan faxriylarimiz Prezidentimiz va bunday xayrli ishga bosh bo‘lgan barcha mutasaddilar hamda xalqimizning tinchlik-xotirjamligi, salomatligi uchun duo qilishdi.

Ветераны узбекского спорта всегда в почтении
Представители Совета ветеранов спорта Узбекистана в связи с 1 октября – Дня учителей и наставников навестили тренеров. Ветераны узбекского спорта под руководством Бахадира Махситова посетили дома наставников, которые на протяжении многих лет вносили неоценимый вклад в развитие отечественного спорта, побеседовали с ними и поделились подарками от спонсоров.
Также "Ташкентский тигр" Руфат Рискиев, которому сегодня исполнилось 73 года, был рад такому вниманию и заботе со стороны государства. Ветераны узбекского спорта благословили Президента и всех ответственных лиц, которые уделяют особое внимание благим делам, пожелали, чтобы мирное небо всегда царило над головой, чтобы спокойствие и дружелюбие нашего народа были вечными.