18 Sentyabr 2022 2356
Bugun taekvondo WT boʻyicha kadetlar va oʻsmirlar terma jamoasi bosh murabbiyi Sobir Nazaraliyev tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Sobir Nazaraliyev 1985-yil tugʻilgan. Sportchilik faoliyatida -54 kg vazn toifasida ishtirok etgan qahramonimiz 2008-yil harbiylar oʻrtasidagi jahon chempionati va 2010-yil Osiyo chempionatining bronza medali sohibi, shuningdek, koʻplab boshqa xalqaro turnirlar gʻolibi sanaladi. 9 yildan beri Oʻzbekiston kadetlar terma jamoasida murabbiylik qilmoqda. Faoliyati davomida Osiyo oʻyinlari finalchisi Madinabonu Mannopova, 2019-yil poytaxtimizda oʻtgan kadetlar oʻrtasidagi JCH gʻolibi Zafarbek Karimov kabi yosh iqtidorlarni tarbiyalagan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Sobir Nazaraliyevni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

18 Сентября 2022 2342
Сегодня главный тренер сборной кадетов и юниоров по таэквондо WT Узбекистана Собир Назаралиев отмечает свой День рождения.
Собир Назаралиев родился 18 сентября 1985 года. Во время своей спортивной карьеры, Назаралиев выступал в весовой категории до 54 кг и является бронзовым призёром чемпионата мира среди военнослужащих 2008 года и континентального первенства 2010 года. Также, победитель нескольких международных турниров. Вот уже на протяжении 9 лет тренирует сборную кадетов Узбекистана. Среди его воспитанников можно отметить финалистку Азиатских игр Мадинабону Маннопову, победителя чемпионата мира среди кадетов 2019 года Зафарбека Каримова.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Собира Назаралиева с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.