14 Sentyabr 2022 2396
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi qoshidagi Respublika sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markazi (RSTIAM) faoliyati takomillashtirilmoqda. Hozirda tibbiy ko‘rikdan o‘tadigan terma jamoalarimiz uchun yanada qulayliklar yaratish maqsadida Markaz ichida ta’mirlash ishlari yo‘lga qo‘yilgan.
Ushbu jarayon tashkilotning ish faoliyatiga ta’sir qilmagan holda olib borilmoqda. MOQ raisi o‘rinbosari Sherzod Tashmatov RSTIAM direktori Kamol Sirojitdinov bilan ushbu jarayonni yaqindan kuzatib borishmoqda. Mutasaddilar ta’mirlash ishlari yangicha loyiha asosida ketayotganini nazorat qilishar ekan, ular tomonidan ish sifatini yaxshilash bo‘yicha qo‘shimcha tavsiyalar berilmoqda.
Rejaga ko‘ra, Markazning kirish qismi va ba’zi qavatlari yangidan jihozlanadi. Bundan murojaatchilar ko‘paygan vaqtda uzun navbatlarning oldini olish, kutish zalidagi tashrif buyuruvchilar uchun qulayliklar yaratish ko‘zda tutilgan. Shuningdek, bemorlarni ro‘yxatga olish ham raqamlashtiriladi.

14 Сентября 2022 2387
Совершенствуется деятельность Республиканского научно-практического центра спортивной медицины при Национальном Олимпийском комитете Узбекистана. В настоящее время в Центре начаты ремонтные работы с целью создания дополнительных удобств для сборных команд, которые на регулярной основе проходят здесь медосмотр.
Заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов вместе с директором РНПЦСМ Камолом Сирожитдиновым дают ценные советы и дополнительные рекомендации по улучшению качества ремонтных работ, а также по удобствам и дальнейшей деятельности Центра.
Согласно плану, будет обновлён вход в Медцентр и в некоторых этажах будет обновлена мебель. Это позволит избежать длинных очередей при увеличении количества обращающихся, создать удобства для посетителей в зале ожидания. Также будет проведена электронная регистрация пациентов.