4 Sentyabr 2022 2367
Bugun o‘zbek taekvondosida o‘z o‘rniga ega bo‘lgan taniqli sportchimiz Jasur Boyqo‘ziyev tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Jasur Boyqo‘ziyev 1986 yil 4 sentyabr kuni Angrenda tavallud topgan. -87 kg vazn toifasida yurtimiz sharafini himoya qilgan taekvondochimiz 4 bora Osiyo chempionatida shohsupaga ko‘tarilgan. Shuningdek, uning hisobida 2015 yilgi jahon chempionatining kumush, 2014 yilgi Osiyo o‘yinlarining oltin medali bor. Jasur Boyqo‘ziyev 2014 yil o‘zbekistonlik taekvondochilar orasida Osiyo chempionati va Osiyo o‘yinlarida g‘alaba qozongan ilk atlet sifatida o‘zbek sporti tarixidan joy olgan. Ushbu natijalari evaziga “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sportchi” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Jasur Boyqo‘ziyevni tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va kelgusi faoliyatida ulkan zafarlar tilab qoladi.

4 Сентября 2022 2360
Сегодня один из именитых представителей узбекской школы таэквондо WT Джасур Байкузиев празднует свой День рождения.
Джасур Байкузиев родился 4 сентября 1986 года в Ангрене. Выступавший в весовой категории до 87 кг таэквондист 4 раза поднимался на пьедестал почёта чемпионата Азии. Также он является серебряным призёром чемпионата мира 2015 года и победителем Азиатских игр Инчеон-2014. В том же году Джасур Байкузиев стал первым среди таэквондистов Узбекистана, который стал чемпионом как континентального первенства, так и Азиатских игр. На сегодняшний день продолжает спортивную карьеру в качестве тренера. Награждён почётным званием "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан".