Maʼlumki, har yili jonajon vatanimizning eng ulugʻ, eng aziz bayrami hisoblanmish Mustaqillik kuni arafasida davlatimizning eʼtibori va qoʻllab-quvvatlashi bilan sportimiz faxriylariga yuksak ehtirom koʻrsatib kelinadi. Mana shunday ezgu tashabbus anʼanasi bu yil ham davom ettirilib, umrlarining katta qismini oʻzbek sportining bugungi rivojiga sarf qilgan faxriylarimizga pul mukofotlari topshirildi.
Milliy Olimpiya qoʻmitasida oʻtgan tadbirda Sportni rivojlantirish vazirining oʻrinbosari Abdulla Aslonov, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, shuningdek, Bahodir Maxsitov boshchiligidagi bir guruh faxriylar ishtirok etishdi.
Tadbirda soʻz olganlar davlatimiz tomonidan Mustaqillik bayrami arafasi har bir fuqarolarimizga oʻzgacha shukuh ulashish maqsadida katta ish olib borilayotgani, xususan, keksalarning holidan xabar olinib, ularni qoʻllab-quvvatlash koʻzda tutilganini alohida taʼkidladilar.
Shundan soʻng 42 nafar faxriyga Sportni rivojlantirish vazirligi va Milliy Olimpiya qoʻmitasining bayram sovgʻalari topshirildi. Yakunda soʻz olgan fidoyilarimiz ularga koʻrsatilayotgan bunday eʼtibordan mamnun ekanliklarini, kelajakda ham sportimiz rivoji, jonajon Vatanimiz ravnaqi uchun xizmat qilishga tayyor ekanliklarini bildirishdi.

31 Августа 2022 2272
Как известно, каждый год в преддверии самого главного и дорогого праздника нашей Родины - Дня Независимости Республики Узбекистан ветераны спорта отмечаются со стороны государства. Добрая традиция такой благородной инициативы продолжилась и в этом году. Ветеранам, которые большую часть жизни посвятили развитию узбекского спорта, были вручены праздничные подарки.
В мероприятии, прошедшем в тёплой атмосфере в Национальном Олимпийском комитете, приняли участие заместитель министра Развития спорта Абдулла Асланов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, а также известные ветераны узбекского спорта во главе с Бахадиром Махситовым.
Выступившие на мероприятии особо отметили, что в преддверии праздника Независимости со стороны государства проводится большая работа, чтобы каждый гражданин чувствовал опору со стороны Правительства и государства, в частности пожилым людям оказывается всесторонняя поддержка.
После этого 42 ветеранам были вручены денежные премии от имени Министерства развития спорта и Национального Олимпийского комитета. В заключение ветераны выразили особую благодарность за оказанное внимание, а также отметили готовность и в дальнейшем служить развитию узбекского спорта, процветанию нашей Родины.