Mukofotlar muborak, qadrli sport fidoyilari!
Kuni kecha muhtaram Prezidentimizning tegishli Farmonlariga ko‘ra, soha vakillaridan bir guruhi davlatimizning yuksak unvonlari, orden va medallariga munosib ko‘rildi.
Shu munosabat bilan sport sohasining jonkuyar vakillarini chin qalbimizdan muborakbod etamiz.
Jonajon Vatanimiz mustaqilligining o‘ttiz bir yillik shodiyonasi arafasida yuksak davlat mukofotlariga loyiq ko‘rilishingiz – bu avvalo sizlarning yillar davomidagi mashaqqatli mehnatlaringiz, kechani kecha, kunduzni kunduz demay Vatan sha’ni-shavkatini ulug‘lash, Yangi O‘zbekistonning sport hamjamiyati oldidagi mavqeyini oshirish yo‘lidagi zahmatlaringiz mahsuli bo‘lgan olamshumul g‘alabalarning munosib e’tirofi, desak aslo mubolag‘a bo‘lmaydi.
Yuksak mukofotlar bilan sizlarni yana bir bor samimiy qutlagan holda barchangizga sihat-salomatlik, kelgusi faoliyatingizda yangidan yangi zafarlar, oilalaringizga baxtu saodat, fayz-baraka tilaymiz.
Jonajon O‘zbekistonimizning bayrog‘i eng nufuzli sport musobaqalarida hamisha mag‘rur hilpirasin, mustaqilligimiz abadiy bo‘lsin!

30 Августа 2022 2093
Накануне согласно соответствующему Указу главы государства группе представителей спорта были присвоены высшие звания, ордена и медали нашей страны.
В связи с этим искренне поздравляем Вас - преданных своему делу атлетов Узбекистана.
В преддверии 31-й годовщины Независимости нашей Родины вы признаны достойными высоких государственных наград – прежде всего, это признание вашего многолетнего упорного труда, побед, являющихся плодом неустанной работы на пути прославления страны на мировой арене, поднятии статуса Нового Узбекистана перед мировой спортивной общественностью.
Ваши победы на международной арене - это результат масштабных реформ в Узбекистане в направлении воспитания здорового и всесторонне развитого поколения, а также развития спорта в нашей стране.
Ещё раз искренне поздравляем вас с высокими наградами, желаю всем крепкого здоровья, новых побед, счастья и благополучия вашим семьям.