Saken Polatovni tabriklaymiz!
Bugun Milliy Olimpiya qoʻmitasi raisi oʻrinbosari, Osiyo boks konfederatsiyasi vitse-prezidenti, Oʻzbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi oʻrinbosari Saken Polatov oʻz tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Saken Djetibayevich Polatov 1975-yilda tugʻilgan. U 2002-yilda Toshkent Davlat meditsina institutini tugatgan. Ammo sportga boʻlgan qiziqish tibbiyotdan ustun kelib, mazkur sohada faoliyat olib bormoqda. Bugunga kelib, yurtimizning yetuk sport menejerlaridan biriga aylandi. 2019-yildan MOQ vitse-prezidenti hamda Oʻzbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi oʻrinbosari lavozimida faoliyat olib bormoqda. 2021-yil Osiyo boks konfederatsiyasi vitse-prezidenti etib saylandi.
Taʼkidlash joiz, Oʻzbekiston boks boʻyicha dunyoning yetakchi davlatlardan biriga aylanishida ushbu mutaxassisning ham xizmatlari katta. Shu bilan birgalikda Saken Djetibayevich futbol menejmenti sohasida ham ulkan tajribaga ega. Jumladan, poytaxtning “Lokomotiv” futbol klubi boshqaruvida 3-marta mamlakat chempionligini qoʻlga kiritib, yana 3 bor Oʻzbekiston kubogida zafar quchgan. Mazkur natijalarini inobatga olgan holda MOQ joriy mavsumda ushbu mutaxassisga Qoʻmita qoshida tashkil etilgan “Olimpik” klubi boshqaruvini ishonib topshirdi.
Saken Polatov 2021-yilda yurtimizda sport taraqqiyoti, sogʻlom turmush tarzi targʻiboti va yoshlarni vatanparvarlik ruhida tarbiyalashdagi ulkan xizmatlari uchun davlatimiz rahbari tomonidan “Doʻstlik” ordeni bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Saken Djetibayevichni tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

22 Августа 2022 5416
Сегодня заместитель председателя Национального Олимпийского комитета, вице-президент Азиатской конфедерации бокса, первый заместитель руководителя Федерации бокса Узбекистана Сакен Полатов празднует свой День рождения.
Сакен Джетибаевич Полатов родился в 1975 году. В 2002 году окончил Ташкенсткий Государственный медицинский институт. Однако, его интерес к спорту оказался сильнее медицины, и он посвятил жизнь сфере спорта. На сегодняшний день он один из ведущих спортивных менеджеров страны. С 2019 года ведёт свою деятельность заместителем председателя НОК и заместителем руководителя Федерации бокса Узбекистана. В 2021 году избран вице-президентом Азиатской конфедерации бокса.
Следует отметить, что заслуги Сакена Полатова, в становлении узбекской школы бокса, как одной из ведущих во всём мире, достаточно велики. В то же время Сакен Джетибаевич имеет огромный опыт в области футбольного менеджмента. В частности, под его руководством клуб "Локомотив" 3 раза выигрывал чемпионат страны и ещё 3 раза становился обладателем Кубка Узбекистана. Учитывая эти результаты, НОК в текущем сезоне доверил этому специалисту руководство клубом “Олимпик”, созданный при Комитете.
Сакен Полатов за выдающиеся заслуги в развитии и популяризации спорта, пропаганде здорового образа жизни и воспитании молодёжи в духе патриотизма, в 2021 году был награждён Главой государства орденом "Дустлик".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Сакена Полатова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, дальнейших успехов и долгих лет жизни.