Milliy Olimpiya qoʻmitasi rahbariyati sportchilar shaharchasiga tashrif buyurdi
Ayni paytda Vladivostok shahrida boʻlib turgan delegatsiyamiz rahbarlari MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov va Qoʻmita raisining birinchi oʻrinbosari Ravshan Irmatov sportchilarimiz istiqomat qilayotgan shaharchaga tashrif buyurdi. “Okean” bolalar markaziga tashkil etilgan kichik safarda ularga Sportni rivojlantirish vazirligi boshqarma boshligʻi Akrom Nizomiddinov hamrohlik qildi. Mutasaddilar yosh atletlar, murabbiylar shtabi bilan uchrashib, ular bilan samimiy suhbatlashishdi, yaratilgan sharoitlar bilan tanishishdi.
Shuningdek, ular 3x3 basketbol bahslarini kuzatish barobarida oʻyindan soʻng terma jamoamiz vakillari bilan ushbu sport turida oʻz imkoniyatlarini sinab koʻrishdi. Doʻstona ruhda oʻtgan oʻrtoqlik uchrashuvi orqali mutasaddilar sportchilarimizga koʻtarinki kayfiyat ulashishdi. Qayd etish joiz, ushbu sport turida yigitlar va qizlar jamoamiz 1/8 final bosqichi masalasini hal qilishgan.
Tashrif davomida delegatsiyamiz uchun dastlabki medalni taqdim etgan suzuvchimiz Asliddin Abdumalikov bilan ham uchrashib, uni qoʻlga kiritilgan muvaffaqiyat bilan tabriklashdi. Uchrashuvda Qoʻmita rahbariyati yosh sportchilarimizga musobaqaning kelgusi kunlarida omad va zafarlar tilab, barchalari sovrindorlar qatoridan joy olishlarini tilab qolishdi.

Официальные лица делегации Узбекистана посетили Деревню спортсменов
Как известно, накануне стартовали соревнования по различным видам спорта в рамках Международных спортивных игр "Дети Азии". И в первый же день малой Олимпиады делегация Узбекистана завоевала награду.
Стоит отметить, что представители нашей страны прибыли во Владивосток во главе с руководителями Министерства развития спорта Узбекистана и НОК.
Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, первый заместитель Комитета Равшан Ирматов, руководитель Отдела мониторинга спортивных мероприятий Акрам Низаметдинов наблюдали за соревнованиями по некоторым видам спорта. В частности, они посетили соревнования по баскетболу 3×3, проходившие на Центральной площади Владивостока. Также официальные лица испытали свои возможности в баскетболе и встреча подарила всем хорошее настроение. К слову, представители как юношеской, так и женской отечественных команд по данной дисциплине досрочно оформили путёвку в 1/8 финала.
Затем официальные лица нашей делегации побывали во всероссийском детском центре "Океан". Посмотрели, как пребывают в спортивной Деревне участники Международных игр "Дети Азии", в частности, юные атлеты Узбекистана. Ознакомились с условиями проживания, питания и всех удобств для комфортного заселения юношей и девушек.
Также в "Океане" состоялась церемония награждения победителей и призёров первого дня Игр "Дети Азии". После торжественного мероприятия по традиции медалистам комплексных стартов вручается специальный подарок от имени делегации страны. Идля ещё большей мотивации юных атлетов руководители спортивной делегации Узбекистана вручили памятный приз Асадбеку Абдумаликову.