Osiyo chempionatida navbatdagi medallar shodasi
Toshkentda o‘tayotgan o‘smirlar va yoshlar o‘rtasidagi og‘ir atletika bo‘yicha Osiyo chempionatida hamyurtlarimiz navbatdagi medallar jamlanmasini jamoamiz hisobiga yozib qo‘yishdi.
-67 kg vazn toifasida bugungi bellashuvlarda o‘smirlar va yoshlar o‘zaro bahs olib borishdi. Reglamentga ko‘ra, yakunda ularning natijalari o‘z toifalari bo‘yicha ajratib olindi. Shu tarzda yosh og‘ir atletika yulduzlari ishtirokidagi bahslarda Husinboy Matrasulov yoshlar, Bobur Umidov esa o‘smirlar toifasida bronza medaliga sazovor bo‘ldi.
Yoshlar, -67 kg:
1. Vichuma Virapxon (Tailand) – 300 (135+165) kg
2. Alisher Baiburov (Qozog‘iston) – 289 (134+155) kg
3. Husinboy Matrasulov (O‘zbekiston) – 178 ( 127+151) kg
O‘smirlar, -67 kg:
1. Alisher Baiburov (Qozog‘iston) – 289 (134+155) kg
2. Ju Xyon Park (Koreya Respublikasi) – 255 (115+140) kg
3. Bobur Umidov (O‘zbekiston) – 255 (114+141) kg.
Qayd etish joiz, Matrasulov barcha yo‘nalishlarda, Bobur Umidov dast ko‘tarish va ikki kurash, shuningdek, o‘smirlar toifasida umumiy hisobda sovrinli o‘rinlarga kira olmagan yana bir vakilimiz Ahliddin Hasanov siltab ko‘tarish mashqida bronza medali bilan taqdirlandi.

Очередные награды ЧА
На проходящем в Ташкенте чемпионате Азии по тяжёлой атлетике среди юниоров и молодёжи наши соотечественники записали на свой счёт очередные медали.
В весовой категории до 67 кг состязались как юниоры, так и молодёжь. Согласно регламенту, в итоге их результаты были разделены по возрастным группам. Таким образом, по сумме двух упражнений в соревнованиях среди молодёжи Хусинбой Матрасулов, а среди юниоров - Бобур Умидов удостоились бронзовых наград.
Молодёжь, -67 кг:
1. Вичума Вирапхон (Таиланд) – 300 (135+165) кг
2. Алишер Баибуров (Казахстан) – 289 (134+155) кг
3. Хусинбой Матрасулов (Узбекистан) – 178 (127+151) кг
Юниоры, -67 кг:
1. Алишер Баибуров (Казахстан) – 289 (134+155) кг
2. Жу Хён Парк (Республика Корея) – 255 (115+140) кг
3. Бобур Умидов (Узбекистан) – 255 (114+141) кг
Стоит отметить, что Матрасулов удостоился бронзовых наград во всех видах программы, а также ещё один наш соотечественник Ахлиддин Хасанов занял третье место в толчке.