Oʻsmirlarimiz birinchi kundanoq qitʼa birinchiligida peshqadamga aylanishdi
Tailandning Bangkok shahrida dzyudo boʻyicha oʻsmirlar va yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionati boshlandi. Ortda qolgan birinchi kun dasturida oʻsmirlarimiz sakkizta medalga sazovor boʻlishdi.
Vakillarimiz orasida Anvarjon Ibragimov (-55 kg), Shohjahon Otaboyev (-66 kg), Laziza Haydarova (-40 kg), Umidaxon Burxonjonova (-44 kg) oltin medalni qoʻlga kiritishdi. Shuningdek, Sardor Himmatov (-60 kg), Sevinch Murodova (-48 kg) hamda Soʻgʻdiyona Rafkatova (-52 kg) kumush medal bilan taqdirlangan boʻlsalar, Saddam Husanov (-66 kg) shohsupaning uchinchi pogʻonasidan joy oldi.
Shu tariqa, birinchi kundanoq vakillarimiz umumjamoa hisobida peshqadamlikni qoʻlga olishdi. Bugun oʻsmirlar oʻrtasida ogʻir vazn toifalarida bellashuvlar boʻlib oʻtadi.

Юные дзюдоисты захватили лидерство на ЧА
В Бангкоке проходит чемпионат Азии по дзюдо среди юниоров и молодёжи. В программе первого дня наши соотечественники завоевали восемь медалей.
Золотых наград удостоились: Анваржон Ибрагимов (-55 кг), Шохжахон Отабоев (-66 кг), Лазиза Хайдарова (-40 кг), Умидахон Бурхонжонова (-44 кг). Кроме того, Сардор Химматов (-60 кг), Севинч Муродова (-48 кг) и Согдиана Рафкатова (-52 кг) завевали серебряные медали, а Саддам Хусанов (-66 кг) занял третье место.
А это, в свою очередь, позволило захватить лидерство в общекомандном зачёте. Сегодня соревнования проходят среди юниоров в супертяжёлом весе.