Toshkentda og‘ir atletika bo‘yicha Osiyo chempionati boshlandi
Poytaxtimizdagi “Yunusobod sport majmuasi”da og‘ir atletika bo‘yicha o‘smirlar va yoshlar o‘rtasidagi qit’a birinchiligi start oldi. 21 mamlakatdan tashrif buyurgan polvonlar 25 iyulga qadar Osiyo chempionligi uchun bahs olib borishadi.
Jo‘rabek Zoirov va Nurillo Tog‘ayev murabbiyligidagi jamoamiz ushbu musobaqada deyarli har bir vazn toifasida medallar uchun kurash olib boradi. Bugun o‘smir yigitlar o‘rtasida -49, qizlar toifasida -40 kg vazn toifalarida g‘olib va sovrindorlar aniqlab olinadi. Soat 16:00 da esa musobaqaning tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tadi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi bo‘lajak musobaqada yurtdoshlarimizga omad va zafarlar tilab qoladi.

В Ташкенте стартовал ЧА по тяжёлой атлетике
В столичном спортивном комплексе “Юнусабад”стартовало первенство континента по тяжёлой атлетике среди юниоров и молодёжи. Спортсмены из 21 страны будут бороться за чемпионский титул до 25 июля.
Отечественная команда под руководством Джурабека Зоирова и Нурилло Тогаева будет выступать практически в каждой весовой категории, включённой в соревновательную программу. Сегодня будут определены победители и призёры в весовой категории до 49 кг среди юношей и до 40 кг среди девушек. В 16:00 состоится торжественная церемония открытия ЧА.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает отечественным атлетам удачи и ярких побед в предстоящих соревнованиях.