Osiyo chempionatida sovrindorlarimiz safi koʻpaymoqda
Shu kunlarda Bahraynda sport kurashlari boʻyicha yoshlar oʻrtasida qitʼa birinchiligi oʻtkazilayotgani haqida xabar bergan edik. Musobaqada yunon-rum kurashchilarimiz oʻz chiqishlarini 5 ta medal bilan yakunlashdi.
Ikkinchi kun dasturida 97 kg vazn toifasidagi polvonimiz Islomjon Rahmatov bronza medaliga sazovor boʻldi. U uchinchi oʻrin uchun kechgan kurashda koreyalik Kim Ju Vanni 12-3 hisobida dogʻda qoldirib, Osiyo chempionati sovrindoriga aylandi. Afsuski, bronza medali uchun kechgan yana 2 bellashuvda hamyurtlarimiz imkoniyatni boy berib qoʻyishdi.
Shu tariqa, yunon-rum kurashi boʻyicha yoshlar terma jamoamiz Osiyo chempionatini 1 ta oltin, 2 ta kumush, 2 ta bronza medali bilan yakunladi. Musobaqa bugun ayollar kurashi dasturi bilan davom etadi.

ЧА по спортивной борьбе продолжает радовать наших соотечественников
Ранее мы сообщали, что в Бахрейне проходит молодёжное первенство континента по спортивной борьбе. Греко-римские борцы сборной Узбекистана завершили свои выступления 5 медалями различного достоинства.
В программе второго дня в весовой категории до 97 кг наш соотечественник Исломжон Рахматов завоевал бронзовую награду. Он стал призёром чемпионата Азии, победив в борьбе за третье место корейца Ким Жу Вана со счётом 12-3. К сожалению, ещё в 2 поединках за бронзовые медали узбекским борцам немного не повезло.
Таким образом, молодёжная сборная Узбекистана по греко-римской борьбе завершила чемпионат Азии с 1 золотой, 2 серебряными и 2 бронзовыми медалями. Сегодня на континентальном первенстве лучших определят в женской борьбе.