“Olimpik” yana bir granddan ochko tortib oldi
Uchrashuvning ikkinchi daqiqasidayoq Jamshid Iskanderov mehmonlarni hisobda oldinga olib chiqdi. Birinchi bo‘lim yakunlanayotgan pallada Po‘latxo‘ja Xoldorxonov oradagi muvozanatni tikladi. Ikkinchi taymda jamoalar har qancha harakat qilishmasin, darvozalarga boshqa to‘p kiritilmadi va klublar o‘z hisoblariga bittadan ochko qo‘shib qo‘yishdi.
Coca Cola Superligasi, 10-tur
“Olimpik” – “Navbahor” 1:1
Gollar: Po‘latxo‘ja Xoldorxonov 39' – Jamshid Iskanderov 2'.
Shu tariqa, Temur Kapadze shogirdlari ochkolarini 14 taga yetkazib olishmoqda. Bugungi natija bilan “Olimpik” birinchi davrani sakkizinchi pog‘onada yakunlaydigan bo‘ldi. Qisqa tanaffusdan so‘ng, aniqrog‘i 1 avgustdan boshlab 14-tur o‘yinlariga start beriladi.

"Олимпик" сыграл вничью с "Навбахором"
Как мы сообщали ранее, сегодня "Олимпик" принимал "Навбахор" в рамках перенесённого 10-го тура Суперлиги Coca Cola Узбекистана по футболу. В бескомпромиссном матче подопечные Тимура Кападзе сыграли вничью с наманганской дружиной.
Уже на второй минуте встречи Джамшид Искандеров вывел гостей вперёд. В первом тайме Пулатходжа Холдорхонов восстановил равновесие. Во втором тайме ни одной дружине не удалось изменить счёт на табло. Ну а клубы добавили в свой актив по одному очку.
Суперлига Coca Cola, 10-й тур
"Олимпик" – "Навбахор" 1:1
Голы: Пулатходжа Холдорхонов 39' – Джамшид Искандеров 2'.
Таким образом, Олимпийцы по окончании данного матча набрали к этому моменту 14 очков. "Олимпик" завершил первый круг на восьмой позиции. После небольшого перерыва, а именно с 1 августа, стартуют следующего тура.