Regbichilarimiz ikkinchi divizionga chiqish arafasida
Ayni kunlarda Qirgʻiziston poytaxtida regbi-15 boʻyicha uchinchi divizion vakillari oʻrtasida Osiyo chempionati boʻlib oʻtmoqda. Unda ishtirok etayotgan terma jamoamiz hal qiluvchi bosqichga yetib keldi.
Saralash bahslaridan muvaffaqiyatli oʻtgan vakillarimiz yarim finalda Moʻgʻuliston termasini 17:10 hisobida magʻlubiyatga uchratishga muvaffaq boʻldi. Endi hamyurtlarimiz finalda Qozogʻistonga qarshi bellashishadi.
Ushbu bahs gʻolibning ikkinchi divizionga yoʻllanma olishi bilan yanada ahamiyatli. Ertaga boʻlib oʻtadigan oʻyinda yigitlarimizga omad tilab qolamiz.

Сборная Узбекистана по регби на пороге второго дивизиона
В настоящее время в столице Кыргызстана проходит чемпионат Азии по регби-15 среди представителей третьего дивизиона. Участвующая в нём сборная Узбекистана достигла решающей стадии.
Наши соотечественники, успешно прошедшие отборочные матчи, в полуфинале обыграли сборную Монголии со счетом 17:10. Теперь в финале им будет противостоять команда Казахстана.
Стоит отметить, что победитель ЧА получит путёвку во второй дивизион. Мы желаем удачи сборной Узбекистана в решающей встреча, которая состоится уже завтра.