Alisher Narbayevni tabriklaymiz!
Bugun O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vaziri o‘rinbosari, polkovnik, O‘zbekiston dzyudo federatsiyasi raisi o‘rinbosari Narbayev Alisher To‘xtayevich o‘z tavallud ayyomini nishonlamoqda.
So‘nggi yillarda mamlakatimizda yosh avlodni barkamol etib tarbiyalash, ularning hayotga mustaqil qadam qo‘yishlari uchun barcha zarur sharoitlarni yaratishga qaratilgan tizimli ishlar amalga oshirilmoqda. Buning yorqin bir misoli sifatida Alisher To‘xtayevich boshchiligida yoshlarni jismoniy tarbiya va sportga keng jalb etish, umidli hamda istiqbolli sportchilarni tarbiyalashga qaratilgan keng ko‘lamli ishlarni aytish mumkin.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Alisher Narbayevni tavallud kuni bilan tabriklab, unga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Алишера Нарбаева!
Сегодня заместитель министра Обороны Республики Узбекистан, полковник, заместитель председателя Федерации дзюдо Узбекистана Нарбаев Алишер Тухтаевич отмечает свой День рождения.
В последние годы в стране проводится системная работа, направленная на гармоничное воспитание представителей подрастающего поколения, создание всех необходимых условий для их всестороннего развития. Ярким примером этого является широкомасштабная работа под руководством Алишера Тухтаевича, направленная на широкое привлечение молодёжи к занятиям физической культурой и спортом, воспитание перспективных и достойных спортсменов.
Национальной Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Алишера Нарбаева с Днём рождения, желает крепкого здоровья и долгих лет жизни.