Qahramon Jalilov hamda Charos Qayumovani tabriklaymiz!
Bugun Oʻzbekiston regbi federatsiyasi Bosh kotibi Qahramon Jalilov hamda mahoratli taekvondochimiz Charos Qayumova tavallud kunlarini nishonlashmoqda.
Qahramon Jalilov 1952-yil dunyoga kelgan. 1976-yil Toshkent davlat politexnika institutini tamomlagan. Sportchilik faoliyati davomida regbi boʻyicha “Politexnik” jamoasi safida harakat qilgan. Oʻzbekiston regbi federatsiyasi Bosh kotibi sifatida ushbu sport turini ommalashtirish yoʻlida bir qator ishlarni amalga oshirdi. Jumladan, uning saʼy-harakatlari bilan Namangan, Toyloq, Urganch OZKlarida regbi boʻlimlari tashkil etildi. Yana bir qator hududlarda esa joriy yildan regbi yoʻnalishlari faoliyatini boshlaydi. Bir qator yosh toifasidagi jamoalarimiz xalqaro maydonda ulkan yutuqlarga erishib kelmoqda.
Charos Qayumova 1999-yil 1-iyul kuni Toshkent viloyatida tugʻilgan. Taekvondo WT boʻyicha 2019-yil Xitoyning Uxan shahrida oʻtkazilgan Butunjahon armiya oʻyinlari gʻolibi. 2021-yil Livanda oʻtkazilgan Osiyo chempionati hamda “Beyrut Open” xalqaro musobaqasida oltin medalni qoʻlga kiritdi. Bu yil Koreya Respublikasida oʻtgan qitʼa birinchiligida kumush medalga sazovor boʻldi. Qayumova Osiyo oʻyinlari, jahon chempionati va boshqa bir qator nufuzli musobaqalarda terma jamoamiz sharafini munosib himoya qilib kelmoqda.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Qahramon Jalilov va Charos Qayumovani tavallud kuni bilan tabriklab, ularga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Кахрамона Джалилова и Чарос Каюмову!
Сегодня свой День рождения отмечают Генеральный секретарь Федерации регби Узбекистана Кахрамон Джалилов и таэквондистка Чарос Каюмова.
Кахрамон Джалилов родился в 1952 году. В 1976 году окончил Ташкентский государственный политехнический институт. За свою спортивную карьеру выступал за команду "Политехник". В качестве Генерального секретаря Федерации регби Узбекистана провёл ряд мероприятий по популяризации данного вида спорта. В частности, под его руководством в Наманганской, Тойлокской, Ургенчской КОР были созданы отделения регби, а в ряде других регионов начнут свою деятельность с текущего года. Команды в различных возрастных группах добиваются больших успехов на международной арене.
Чарос Каюмова родилась 1 июля 1999 года в Ташкентской области. Победительница Всемирных армейских игр по таэквондо WT 2019 года в Ухане (Китай). В 2021 году завоевала золотые медали на чемпионате Азии в Ливане, а также на международном турнире “Бейрут Open”. В этом году она была удостоена серебряной награды на континентальном первенстве в Республике Корея. Каюмова достойно защищает честь страны на Азиатских играх, чемпионатах мира и ряде других престижных соревнований.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Кахрамона Джалилова и Чарос Каюмову с Днём рождения, желает им крепкого здоровья и долгих лет жизни.