Malik Babayev 60 yoshda!
Bugun Oʻzbekiston MOQning sobiq raisi, hozirda mamlakat boks federatsiyasi raisining maslahatchisi sifatida faoliyat olib borayotgan Malik Babayev 60 yoshga toʻldi.
Malik Qurbonaliyevich Babayev 1962-yil 30-iyun kuni tavallud topgan. Poytaxtimizdagi Sharqshunoslik institutida bakalavr, Fransiyaning Lion shahridagi “Claude Bernard Lyon I” universitetining Sport menejmenti yoʻnalishida magistrlik bosqichida tahsil olgan. Sohada ulkan tajriba toʻplagach, 2001-2005-yillar MOQ Bosh kotibi, 2009-2012-yillar Qoʻmita prezidenti lavozimida faoliyat olib bordi. 2013-yildan shu paytgacha Oʻzbekiston boks federatsiyasida vitse-prezident, Bosh kotib, rais maslahatchisi kabi lavozimlarda mehnat qilib kelmoqda.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi, Sport faxriylari kengashi Malik Babayevni tavallud ayyomi bilan qutlab, unga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Малику Бабаеву - 60!
Сегодня исполняется 60 лет бывшему председателю НОК Узбекистана Малику Бабаеву, ныне занимающему должность советника председателя Федерации бокса страны.
Малик Курбоналиевич Бабаев родился 30 июня 1962 года. Он получил степень бакалавра в Институте востоковедения столицы, а также степень магистра в области спортивного менеджмента в Университете Клода Бернара Лена I во французском Лионе. Накопив огромный опыт в этой области, в 2001-2005 годах он занимал пост Генерального секретаря НОК, а в 2009-2012 годах-председателя Комитета. С 2013 года по настоящее время работает в Федерации бокса Узбекистана на должностях вице-президента, Генерального секретаря, ныне советника председателя.
Национальный Олимпийский комитет, Совет ветеранов спорта Узбекистана искренне поздравляют Малика Бабаева с Днём рождения, желают ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.