Badiiy gimnastikachilarimiz bugungi bahslarni oltita medal bilan yakunlashdi
Tailandda oʻtayotgan badiiy gimnastika boʻyicha Osiyo chempionatining navbatdagi kun bellashuvlari ortda qoldi. Ushbu kun dasturida mahoratli qizlarimiz olti bor shohsupaga koʻtarilishdi.
Kun davomida jamoamiz jamgʻargan medallar 3 ta oltin, 1 ta kumush va 2 ta bronzani tashkil etdi. Taxmina Ikromova koʻpkurash, Natalya Usova yoshlar oʻrtasida halqadagi dasturda oltin medalga sazovor boʻlgan boʻlsalar, koʻpkurash yoʻnalishida ham qizlarimiz bosh sovringa ega chiqishdi.
Shahzoda Ibragimova, Nargiza Jumaniyozova, Nilufar Aʼzamova, Mumtoza Isʼhoqzoda, Xurshida Abduraufova va Mariya Pakdan iborat jamoamizning 5 halqada bajargan chiqishi kumush medalga loyiq koʻrildi. Anastasiya Saransovaning toʻp bilan, yoshlar jamoamizning (Domenika Damirova, Viktoriya Neskubo, Irodaxon Sodiqova, Diyora Baxtiyorova, Mubina Kamolova va Yasmin Amira Mirzayarova) arqon bilan ijro etgan dasturi esa bronza medallarini keltirdi.
Ertaga musobaqaning soʻnggi kun bellashuvlari oʻtkaziladi. Unda ham jamoaviy va yakkalik dasturlarida medallar oʻz egalariga topshiriladi.

Сборная Узбекистана по художественной гимнастике завоевала ещё 6 наград ЧА
В Таиланде продолжается чемпионат Азии по художественной гимнастике. В программе сегодняшнего дня соревнований грации Узбекистана поднялись на пьедестал почёта.
В течение очередного дня первенства отечественная сборная завоевала: 3 золотые, 1 серебряную и 2 бронзовые медали. Первых мест удостоились Тахмина Икромова - в многоборье, команда - в групповых упражнениях также в многоборье и Наталья Усова в соревнованиях с обручем.
Серебряной медали в упражнениях с пятью обручами удостоились групповички, в составе Шахзоды Ибрагимовой, Наргизы Джуманиязовой, Нилуфар Азамовой, Мумтозы Исхокзодой, Хуршиды Абдурауфовой и Марии Пак.
Бронзовые награды достались Анастасии Саранцевой, выступавшая с мячом и в групповых состязаниях в упражнении с пятью скакалками команда в составе Доменики Дамировой, Иродахон Садиковой, Диёры Бахтиёровой, Мубины Камоловой и Ясмин Амира Мирзаяровой.
В заключительный день первенства континента лучших определят как в командной, так и в одиночной программах.