Jasur Jaysunov – Osiyo chempioni!
Taekvondo boʻyicha oʻtkazilayotgan Osiyo chempionatida terma jamoamiz ikkinchi oltin medalini qoʻlga kiritdi. Bu gal -74 kg vazn toifasida yurtimiz sharafini himoya qilgan Jasur Jaysunov qitʼa chempionligiga sazovor boʻldi.
Hamyurtimiz finalda jahon chempionatining kumush medal sohibi, 2018-yil Indoneziyada oʻtgan Osiyo oʻyinlari gʻolibi eronlik Mirhoshim Hossayniga qarshi bahs olib bordi. Shiddatli zarbalar va keskin raqobat ostida kechgan bahsda Jaysunov tajribali raqibini magʻlub etdi.
Shu tariqa, terma jamoamizning musobaqada qoʻlga kiritgan medallari 2 ta oltin, 1 tadan kumush va bronzani tashkil etmoqda. Ertaga bahs olib boradigan yurtdoshlarimizga ham bugungidek muvaffaqiyat tilab qolamiz.

Джасур Джайсунов-чемпион Азии!
На чемпионате Азии по таэквондо сборная Узбекистана завоевала вторую золотую медаль. На этот раз Джасур Джайсунов, защищавший честь нашей страны в весовой категории до 74 кг, стал победителем континентального первенства.
Наш соотечественник в финале одолел серебряного призёра чемпионата мира, победителя Азиатских игр 2018 года в Индонезии иранца Мирхошима Хоссейни.
Таким образом, медали, завоёванные отечественной сборной на соревнованиях в Республике Корея, составляют 2 золота, по 1 серебру и бронзе. В свою очередь, пожелаем другим представителям сборной Узбекистана , которые завтра выйдут на даян успешного выступления.