Hasanboy Doʻsmatovni tabriklaymiz!
Bugun taniqli bokschimiz, Olimpiya oʻyinlari chempioni Hasanboy Doʻsmatov oʻz tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Hasanboy Doʻsmatov 1993-yil 24-iyun kuni Andijon viloyatida tugʻilgan. Rio-2016 Olimpiya oʻyinlarida -49 kg vazn toifasida chempionlik qatori, eng yaxshi texnika egasiga beriladigan “Vel Barker” sovrinini ham qoʻlga kiritgan. 2017-yil Gamburgda oʻtgan jahon chempionati finalchisi. Hasanboy 2018-yil Indoneziyada oʻtgan Osiyo oʻyinlarida ham terma jamoamiz hisobiga kumush medalni keltirgan.
Ayni paytda professional boksda faoliyat olib bormoqda. Koʻrsatgan natijalari uchun “Oʻzbekiston iftixori” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Hasanboy Doʻsmatovni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan gʻalabalar tilab qoladi.

Поздравляем Хасанбоя Дусматова!
Сегодня знаменитый узбекский боксёр, Олимпийский чемпион Хасанбой Дусматов празднует свой День рождения.
Хасанбой Дусматов родился 24 июня 1993 года в Андижанской области. Двукратный чемпион Азии. На Олимпийских играх Рио-2016 завоевал золотую медаль в весовой категории до 49 кг, а также удостоился Кубка Вэла Беркера, который вручается боксёру, показавшему наилучшую технику ведения боя на Олимпиаде. Серебряный призёр чемпионата мира 2017 года в Гамбурге. На Азиатских играх 2018 года Хасанбою Дусматову удалось завоевать серебряную медаль.
В настоящее время спортсмен продолжает свою карьеру в профессиональном боксе. Обладатель почётного звания «Узбекистон ифтихори».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Хасанбоя Дусматова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и побед.