Sportni rivojlantirish vaziri Argentina elchisi bilan uchrashdi
Sportni rivojlantirish vaziri Adxam Ikramov Argentina Respublikasining mamlkatimizdagi Favqulodda va muxtor elchisi (qarorgohi Moskva shahrida) Eduardo Antonio Zuaynni qabul qildi. Shuningdek, uchrashuvda Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov, Qoʻmita raisining birinchi oʻrinbosari, Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasi birinchi vitse-prezidenti Ravshan Irmatov ishtirok etdi.
Suhbat davomida ikki mamlakat oʻrtasida sport sohasidagi hamkorlikning hozirgi holati, kelgusidagi istiqbollari va rejalari muhokama qilindi. Shuningdek, elchi janoblari Argentina Yangi Oʻzbekistonni rivojlantirish strategiyasining amalga oshirilish jarayonini katta qiziqish bilan kuzatayotgani, bu borada mamlakatimiz bilan hamkorlikni har tomonlama rivojlantirishni ustuvor vazifa deb bilishi va ikki tomonlama aloqalar yoʻlida amaliy choralar koʻrishga tayyor ekanligini maʼlum qildi.
Sportni rivojlantirish vaziri Argentina sport sohasida, xususan futbolda koʻplab yutuqlarga erishgani va bu Oʻzbekiston futboli uchun katta tajriba almashishga yaxshi imkoniyat ekanligini taʼkidladi. Shu bilan birga, Ravshan Irmatov ikki mamlakatning milliy futbol klublari oʻrtasida oʻrtoqlik uchrashuvlarini oʻtkazish, mutaxassislar oʻrtasida tajriba almashish borasida qator takliflar berdi.

Узбекистан – Аргентина - сотрудничество, в котором рассматриваются новые пути развития спорта!
Министр Развития спорта Адхам Икрамов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Аргентинской республики в Узбекистане (со штаб-квартирой в Москве) Эдуардо Антонио Зуайна. Во встрече также приняли участие Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касимов, первый заместитель председателя Комитета, первый вице-президент Ассоциации футбола Узбекистана Равшан Ирматов.
В ходе беседы были обсуждены текущее состояние, перспективы и планы сотрудничества двух стран в спортивной сфере. Также Эдуардо Антонио Зуайна сообщил, что Аргентина с большим интересом наблюдает за процессом реализации стратегии развития Нового Узбекистана, считает приоритетной задачей всестороннее сотрудничество с Узбекистаном в этом направлении и готова принять практические меры по налаживанию двусторонних связей.
Министр Развития спорта отметил, что Аргентина добилась больших успехов в спортивной сфере, в частности в футболе, и это хорошая возможность для узбекского футбола обменяться необходимым опытом. В то же время Равшан Ирматов внёс ряд предложений по проведению товарищеских матчей между Национальными футбольными клубами, обмену опытом между специалистами обеих стран.
В ответ на это Эдуардо Антонио Зуайни выразил готовность к сотрудничеству, поддержав эти предложения. Кроме того, в ходе встречи были обсуждены предстоящие мероприятия, проекты сотрудничества.