Parij-2024 yozgi Olimpiya oʻyinlariga yoʻllanma olish maqsadida tashkil etilgan “Olimpik” futbol klubi joriy mavsum Coca Cola Superligasida oʻzining yorqin oʻyinlari bilan minglab muxlislar qalbini zabt etib kelmoqda. Jamoa faoliyatini yanada kuchaytirish, oldinga qoʻyilgan vazifalarni puxta amalga oshirish yoʻlida klubga yangi rahbar tayinlandi.
Unga koʻra, MOQ raisi oʻrinbosari, Oʻzbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi oʻrinbosari Saken Polatov “Olimpik” klubi prezidenti sifatida jamoaning umumiy boshqaruvini yuritadi. Saken Djetibayevich oʻzining “Lokomotiv” klubidagi faoliyati bilan futbol sohasida boy katta tajribaga ega mutaxassis hisoblanadi.
U “temiryoʻlchilar” bilan 3 bor mamlakat chempionligini (2016, 2017, 2018) qoʻlga kiritgan. Shuningdek, yana 3-marta Oʻzbekiston kubogi (2014, 2017,2018) bahslarida gʻalaba qozongan. Jamoa uning boshqaruvida 2016-yil Osiyo chempionlar ligasida chorak finalgacha yetib borgan.
Shu tariqa Saken Polatovga yana bir muhim missiya – “Olimpiyachilarimiz” bilan Parij-2024 yoʻllanmasini qoʻlga kiritish vazifasi yuklatilmoqda. 1-19-iyun kunlari mamlakatimizda oʻtkazilgan U23 Osiyo kubogida yoshlarimizning finalgacha yetib borgani bu yoʻlda olib borilayotgan ishlar qanchalik toʻgʻri yoʻlga qoʻyilganidan dalolat bermoqda. Ishonamizki, Saken Djetibayevich boshqaruvida “Olimpik” yanada kuchayib, oʻzbek futboli muxlislarini xursand qilishda davom etadi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Saken Polatovga yangi va masʼuliyatli lavozimda oldinga qoʻyilgan vazifani uddalashda kuch-gʻayrat va omad tilaydi.

Общее руководство футбольным клубом "Олимпик" переходит к заместителю председателя НОК Сакену Полатову
Футбольный клуб “Олимпик”, созданный с целью получения путёвки на летние Олимпийские игры Париж-2024, в нынешнем сезоне покоряет сердца тысячи болельщиков своей яркой игрой в Суперлиге Coca Cola. В целях дальнейшего усиления деятельности команды, тщательной реализации поставленных задач в клуб был назначен новый руководитель.
Заместитель председателя НОК, первый заместитель председателя Федерации бокса Узбекистана Сакен Полатов возглавит общее руководство футбольным клубом "Олимпик". Сакен Джетибаевич приобрёл большой опыт работы в футболе, ведя свою деятельность в ФК "Локомотив".
Под его руководством "железнодорожникам" удавалось 3 раза становиться чемпионами страны (2016, 2017, 2018) и 3-х кратным обладателем Кубка Узбекистана (2014, 2017,2018), а также дойти до четвертьфинала Лиги чемпионов Азии 2016 года.
Таким образом, на Сакена Полатова возлагается ещё одна важная задача – подготовка Олимпийцев к путёвке Париж-2024. Тот факт, что отечественная молодёжь дошла до финала на Кубке Азии-2022 U-23, проходивший в нашей стране с 1 по 19 июня, свидетельствует о том, что насколько налаженная работа идёт в этом направлении. Надеемся и верим, что под руководством Сакена Полатова “Олимпик” ещё больше будет радовать болельщиков узбекского футбола.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает Сакену Полатову удачи и успехов на новой ответственной должности.