Osiyo chempionatida yana uch medal
Hindistonning Nyu-Deli shahri mezbonlik qilayotgan velotrek bo‘yicha Osiyo chempionatida terma jamoamiz navbatdagi medallarini qo‘lga kiritdi. Bu gal Vladislav Troman, Yanina Kuskova hamda Sofiya Karimova shohsupaga ko‘tarilishdi.
Dastlab yoshlar toifasidagi bahslarda omnium dasturida ishtirok etgan Troman 126 ochko jamg‘arib, jamoamizga chempionat doirasidagi uchinchi bronza medalini taqdim qildi. Oltin medal qozog‘istonlik sportchiga nasib etgan bo‘lsa, Malayziya terma jamoasi vakili shohsupaning ikkinchi pog‘onasiga ko‘tarildi.
Velotrek bo‘yicha OCh,
Yigitlar (U-20), omnium
1. Ilya Karabutov (Qozog‘iston) – 138 ochko
2. Mohd Muhammad Xafik (Malayziya) – 133
3. Vladislav Troman (O‘zbekiston) – 126
Shuningdek, ushbu musobaqada delegatsiyamizning dastlabki medaliga mualliflik qilgan Yanina Kuskova bu safar ham yana bir bronza medaliga ega chiqdi. Sportchimiz ayollar o‘rtasida ochkolar bo‘yicha guruh poygasi mashqida Yaponiya va Koreya Respublikasi vakilalaridan keyin uchinchi natijani qayd etdi.
Ochkolar bo‘yicha guruh poygasi, ayollar
1. Uchino Tsuyaka (Yaponiya) – 63 ochko
2. Kang Xyunkyung (Koreya Respublikasi) – 43
3. Yanina Kuskova (O‘zbekiston) – 28 ochko.
Qolaversa, Sofiya Karimova ham mazkur qit’a birinchiligida yana bir medalni o‘z hisobiga yozib qo‘ydi. Kecha yoshlar o‘rtasida ochkolar bo‘yicha guruh poygasi dasturida bronza medaliga sazovor bo‘lgan Karimova bu gal skretch yo‘nalishida muvaffaqiyatli qatnashdi.
Skretch, qizlar (U-20)
1. Ne Si Xui (Malayziya)
2. Ikeda Mizuki (Yaponiya)
3. Sofiya Karimova (O‘zbekiston)
Shu tariqa, terma jamoamizning mazkur musobaqada qo‘lga kiritgan medallari 5 ta bronzani tashkil qilmoqda.

Узбекские велоспортсмены завоевали очередные медали на ЧА
На чемпионате Азии по трековому велоспорту, который проходит в индийском городе Нью-Дели, сборная Узбекистана завоевала ещё 3 награды. На этот раз на пьедестал почёта поднялись Владислав Троман, Янина Кускова и София Каримова.
Троман, который сначала выступал в программе омниум на соревнованиях среди молодёжи, набрал 126 очков и записал в актив отечественной команды третью бронзовую награду в рамках чемпионата Азии. Золото досталось спортсмену из Казахстана, а представитель сборной Малайзии поднялся на вторую ступень пьедестала почёта.
Ребята (U-20), омниум
1. Илья Карабутов (Казахстан) – 138 очков
2. Мохд Мухаммад Хафик (Малайзия) – 133
3. Владислав Троман (Узбекистан) – 126
Янина Кускова, которая является автором первой медали делегации Узбекистана на этом турнире, завоевала ещё одну бронзовую награду. В групповом упражнении по очкам среди женщин спортсменка показала третий результат после представительниц Японии и Республики Корея.
Групповая гонка по очкам, женщины
1. Учино Тсуяка (Япония) – 63 очка
2. Канг Хюнкюнг (Республика Корея) – 43
3. Янина Кускова (Узбекистан) – 28
Ещё одна наша соотечественница София Каримова записала на свой счёт ещё одну медаль континентального первенства. Каримова, завоевавшая накануне бронзовую медаль в программе групповых заездов по очкам среди молодёжи, на этот раз успешно выступила в направлении скретч.
Скретч, девушки (U-20)
1. Нье Си Хуи (Малайзия)
2. Икеда Мизуки (Япония)
3. София Каримова (Узбекистан)
Таким образом, к этому моменту на данных континентальных стартах делегация Узбекистана завоевала 5 бронзовых медалей.