Ikki nafar futbol fidoiysi rasman Oʻzbekiston sport faxriylari qatoriga kirdi
Bugun sportimizning taniqli faxriylari bir davrada jam boʻlishdi. Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasida oʻtgan uchrashuvda mamlakat sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov boshchiligidagi sportimiz dargʻalari ishtirok etishdi.
Faxriylarimiz suhbat davomida hukumatimiz tomonidan ushbu sohani yanada rivojlantirish boʻyicha olib borilayotgan ishlar, yoshlar uchun yaratilgan sharoitlar haqida suhbatlashishar ekan, atletlarimiz bundan unumli foydalangan holda xalqaro maydonda yurt shaʼnini munosib himoya qilishlari zarurligini taʼkidlashdi.
Ushbu yigʻilish yana ikki nafar sportimiz fidoiysiga “Oʻzbekiston sport faxriysi” koʻkrak nishonini topshirish tadbiriga ulanib ketdi. Unda taniqli futbol mutaxassislari, uzoq yillar oʻzbek futboliga bir qator isteʼdodli oʻyinchilarni yetishtirib bergan Botirxon va Yusupjon Ibragimovlar koʻkrak nishonlarini qabul qilib olishdi.
Uchrashuv yakunida faxriylarimiz mamlakatimiz sporti uchun hamisha qoʻllaridan kelgan yordamni ayamaslikka tayyor ekanini bildirishdi.

Два узбекских футбольных специалиста были отмечены со стороны Совета ветеранов Узбекистана
Сегодня известные ветераны узбекского спорта собрались за круглым столом. Во встрече, прошедшей в Национальном Олимпийском комитете, приняли участие представители спорта страны во главе с председателем Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходиром Махситовым.
В ходе беседы ветераны рассказали о проводимой Правительством огромной работе по дальнейшему развитию спортивной сферы, о созданных для молодёжи условиях, подчеркнули необходимость эффективного использования атлетами возможности для достойной защиты чести нашей страны на международной арене.
Данное мероприятие было связано с вручением нагрудного знака "Узбекистон спорт фахрийси" ещё двум ветеранам спорта. В нём приняли участие известные футбольные специалисты Ботирхон и Юсупжон Ибрагимовы, которые на протяжении долгих лет воспитывали ряд талантливых игроков в узбекском футболе.
В завершение встречи ветераны выразили готовность всегда оказывать дальнейшую помощь развитию отечественного спорта.