Elnur Abduraimovni tabriklaymiz!
Elnur Abduraimov 1994-yil 10-iyun kuni Toshkent viloyatida tugʻilgan. 2015-yil Qatarda oʻtkazilgan boks boʻyicha jahon chempionatining -60 kg vazn toifasi bronza medali sohibi. Bokschimiz hisobida Osiyo chempionatining oltin va bronza medallari ham mavjud. Hamyurtimiz professional boksda 9 ta jang oʻtkazib, ularning barchasida gʻalaba qozongan. Tokio-2020 Olimpiya oʻyinlarida -63 kg vazn toifasida yurtimiz sharafini himoya qildi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi bokschimizni tavallud kuni bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan zafarlar tilab qoladi.

Поздравляем Элнура Абдураимова!
Элнур Абдураимов родился 10 июня 1994 года в Ташкентской области. Бронзовый призёр чемпионата мира (Катар, 2015 год) в весовой категории до 60 кг. Также, Абдураимов является золотым и бронзовым призёром чемпионатов Азии. До настоящено времени провёл 9 боёв в профессиональном ринге и во всех одержал победу. На Токио-2020 защищал честь нашей страны в весовой категории до 63 кг.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Элнура Абдураимова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, небывалых высот в спортивной карьере и дальнейших побед.